Stanisław Pałucki

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 05.10.2012
Echo Ziemi Puckiej

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ŚP. Stanisława Pałuckiego

Serdeczne wyrazy głębokiego żalu i współczucia

Rodzinie i Bliskim

Składają

Mieszkańcy bloku 18 w Rzucewie

Plaża

POŻEGNANIE STANISŁAWA PAŁUCKIEGO (1942-2012)

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”
W. Szymborska

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że 29 września 2012 r. odszedł od nas wieloletni dyrektor i nauczyciel

STANISŁAW PAŁUCKI

Ze szkołą w Rzucewie związany był od 1967 r. Rozpoczynał pracę jako stażysta w Gospodarstwie Pomocniczym PTHRiN, w kolejnych latach uczył mechanizacji rolnictwa, od 1971 r. do1987 pełnił funkcję wicedyrektora, a w latach 1992-2002 dyrektora. W 2008 roku przeszedł na emeryturę po przepracowaniu w szkole ponad czterdziestu lat. Za swoją sumienną i rzetelną pracę był wielokrotnie nagradzany m.in. przez Ministra Oświaty i Wychowania, Kuratora Oświaty i Wychowania w Gdańsku. Jednak żadna z tych nagród nie cieszyła Go tak bardzo jak codzienna praca z młodzieżą. Była ona dla Niego sensem życia i spełnieniem marzeń. A szkoła stanowiła dla Niego drugi dom. Poświęcał jej wiele czasu ,energii i uczuć. Nawet wieczorami można było dostrzec światło w oknach Jego gabinetu, w którym z pasją przygotowywał się do nowych wyzwań, jakie stawiała przed nim praca z młodzieżą.
Nie zaniedbywał przy tym własnej rodziny. Był wspaniałym Mężem, troskliwym Ojcem i czułym Dziadkiem. Zaszczepił we własnych dzieciach umiłowanie do pracy i szacunek dla ludzi. Dwoje z nich, córka Beata i syn Grzegorz kontynuują pracę pedagogiczną, jako rodzinną tradycję.
Śp. Stanisław Pałucki był człowiekiem głębokiej wiary, która pomagała Mu w przezwyciężaniu wszelkich trudności życia codziennego, dodawała sił w zmaganiu się z chorobą.

Pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie oraz pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rzucewie

Podziękowania
Pracownikom Szpitala im. F. Żaczka w Pucku za troskliwa opieke i okazane serce; Księżom, Przedstawicielom władz samorządowych, Delegacjom zakładów pracy; Pracownikom, Uczniom i Absolwentom szkoły w Rzucewie; Sąsiadom, Rodzinie i Przyjaciołom orazinnym kórzy uczestniczyli w ostatniej drodze naszego taty
Ś+P
Stanisława Pałuckiego
Bóg zapłać za obecność, modlitwę i ciepłe słowa
córka i synowie z rodzinami

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika

Basia.


12 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

M.C


13 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Eliżka


13 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Ela Polakowska


13 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Głębokie wyrazy współczucia


13 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia