Stanisław Pałucki
This was published in the following publications on 05.10.2012:
Echo Ziemi Puckiej
This was published in the following publications on 05.10.2012:
Echo Ziemi Puckiej
„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ŚP. Stanisława Pałuckiego
Serdeczne wyrazy głębokiego żalu i współczucia
Rodzinie i Bliskim
Składają
Mieszkańcy bloku 18 w Rzucewie
POŻEGNANIE STANISŁAWA PAŁUCKIEGO (1942-2012)
„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”
W. Szymborska
Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że 29 września 2012 r. odszedł od nas wieloletni dyrektor i nauczyciel
STANISŁAW PAŁUCKI
Ze szkołą w Rzucewie związany był od 1967 r. Rozpoczynał pracę jako stażysta w Gospodarstwie Pomocniczym PTHRiN, w kolejnych latach uczył mechanizacji rolnictwa, od 1971 r. do1987 pełnił funkcję wicedyrektora, a w latach 1992-2002 dyrektora. W 2008 roku przeszedł na emeryturę po przepracowaniu w szkole ponad czterdziestu lat. Za swoją sumienną i rzetelną pracę był wielokrotnie nagradzany m.in. przez Ministra Oświaty i Wychowania, Kuratora Oświaty i Wychowania w Gdańsku. Jednak żadna z tych nagród nie cieszyła Go tak bardzo jak codzienna praca z młodzieżą. Była ona dla Niego sensem życia i spełnieniem marzeń. A szkoła stanowiła dla Niego drugi dom. Poświęcał jej wiele czasu ,energii i uczuć. Nawet wieczorami można było dostrzec światło w oknach Jego gabinetu, w którym z pasją przygotowywał się do nowych wyzwań, jakie stawiała przed nim praca z młodzieżą.
Nie zaniedbywał przy tym własnej rodziny. Był wspaniałym Mężem, troskliwym Ojcem i czułym Dziadkiem. Zaszczepił we własnych dzieciach umiłowanie do pracy i szacunek dla ludzi. Dwoje z nich, córka Beata i syn Grzegorz kontynuują pracę pedagogiczną, jako rodzinną tradycję.
Śp. Stanisław Pałucki był człowiekiem głębokiej wiary, która pomagała Mu w przezwyciężaniu wszelkich trudności życia codziennego, dodawała sił w zmaganiu się z chorobą.
Pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze.
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie oraz pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rzucewie
Podziękowania
Pracownikom Szpitala im. F. Żaczka w Pucku za troskliwa opieke i okazane serce; Księżom, Przedstawicielom władz samorządowych, Delegacjom zakładów pracy; Pracownikom, Uczniom i Absolwentom szkoły w Rzucewie; Sąsiadom, Rodzinie i Przyjaciołom orazinnym kórzy uczestniczyli w ostatniej drodze naszego taty
Ś+P
Stanisława Pałuckiego
Bóg zapłać za obecność, modlitwę i ciepłe słowa
córka i synowie z rodzinami
End of content
No more pages to load
Basia.
12yrs
M.C
13yrs
Eliżka
13yrs
Ela Polakowska
13yrs
Głębokie wyrazy współczucia
13yrs