Stanisław Pałucki

This was published in the following publications on 05.10.2012:
Echo Ziemi Puckiej

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ŚP. Stanisława Pałuckiego

Serdeczne wyrazy głębokiego żalu i współczucia

Rodzinie i Bliskim

Składają

Mieszkańcy bloku 18 w Rzucewie

Beach

POŻEGNANIE STANISŁAWA PAŁUCKIEGO (1942-2012)

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”
W. Szymborska

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że 29 września 2012 r. odszedł od nas wieloletni dyrektor i nauczyciel

STANISŁAW PAŁUCKI

Ze szkołą w Rzucewie związany był od 1967 r. Rozpoczynał pracę jako stażysta w Gospodarstwie Pomocniczym PTHRiN, w kolejnych latach uczył mechanizacji rolnictwa, od 1971 r. do1987 pełnił funkcję wicedyrektora, a w latach 1992-2002 dyrektora. W 2008 roku przeszedł na emeryturę po przepracowaniu w szkole ponad czterdziestu lat. Za swoją sumienną i rzetelną pracę był wielokrotnie nagradzany m.in. przez Ministra Oświaty i Wychowania, Kuratora Oświaty i Wychowania w Gdańsku. Jednak żadna z tych nagród nie cieszyła Go tak bardzo jak codzienna praca z młodzieżą. Była ona dla Niego sensem życia i spełnieniem marzeń. A szkoła stanowiła dla Niego drugi dom. Poświęcał jej wiele czasu ,energii i uczuć. Nawet wieczorami można było dostrzec światło w oknach Jego gabinetu, w którym z pasją przygotowywał się do nowych wyzwań, jakie stawiała przed nim praca z młodzieżą.
Nie zaniedbywał przy tym własnej rodziny. Był wspaniałym Mężem, troskliwym Ojcem i czułym Dziadkiem. Zaszczepił we własnych dzieciach umiłowanie do pracy i szacunek dla ludzi. Dwoje z nich, córka Beata i syn Grzegorz kontynuują pracę pedagogiczną, jako rodzinną tradycję.
Śp. Stanisław Pałucki był człowiekiem głębokiej wiary, która pomagała Mu w przezwyciężaniu wszelkich trudności życia codziennego, dodawała sił w zmaganiu się z chorobą.

Pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie oraz pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rzucewie

Podziękowania
Pracownikom Szpitala im. F. Żaczka w Pucku za troskliwa opieke i okazane serce; Księżom, Przedstawicielom władz samorządowych, Delegacjom zakładów pracy; Pracownikom, Uczniom i Absolwentom szkoły w Rzucewie; Sąsiadom, Rodzinie i Przyjaciołom orazinnym kórzy uczestniczyli w ostatniej drodze naszego taty
Ś+P
Stanisława Pałuckiego
Bóg zapłać za obecność, modlitwę i ciepłe słowa
córka i synowie z rodzinami

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user

Basia.


12yrs

Image chosen by user

M.C


13yrs

Image chosen by user

Eliżka


13yrs

Image chosen by user

Ela Polakowska


13yrs

Image chosen by user

Głębokie wyrazy współczucia


13yrs

End of content

No more pages to load