Maria Arendarska

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 23.05.2025
Echo Dnia

Ja wiem, że obrócona już ku innym sprawom,
Zmieniona w promień wieczny, światło spadające,
Posyłasz jeszcze ku nam Twe oczy płonące,
Choć już wiedząca wszystko i obce obawom.
Po ciężkiej chorobie, opatrzona Świętymi Sakramentami
w dniu 17.05.2025 r., przeżywszy 87 lat zmarła
Moja Wspaniała Mama
ś+p
Maria
Arendarska Machejko
Córka sierżanta IV Pułku Piechoty Legionów,
więźnia obozów w Münster i Warendorfie
Henryka Arendarskiego
i Jadwigi z Pawłowskich Arendarskiej,
ukończyła Wydział Geodezji i Kartografii w Olsztynie,
przez lata związana
z Biurem Geodezji i Terenów Rolnych w Kielcach.
Msza święta żałobna odprawiona zostanie dnia
24.05.2025 r. (sobota) o godz. 14.30 w Bazylice Katedralnej, po czym nastąpi złożenie Ciała Mojej Ukochanej Mamy
w grobowcu Rodziny Arenderskich na cmentarzu Starym.
W imieniu pogrążonej w bólu
i odczuwającej ogromną pustkę Rodziny
Jarosław Machejko

Plaża

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Dopiero wczoraj dowiedziałam się o śmierci Twojej Kochanej Mamy. Proszę, przyjmij moje najszczersze wyrazy współczucia. Jesteś w moich myślach i pamiętaj: ,,Vita mortuorum in memoria vivorum est posita’’.

Małgosia


8 mies.

Dopiero wczoraj dowiedziałam się o śmierci Twojej Kochanej Mamy. Proszę, przyjmij moje najszczersze wyrazy współczucia. Jesteś w moich myślach i pamiętaj: ,,Vita mortuorum in memoria vivorum est posita’’.

Gosia


8 mies.

Dopiero wczoraj dowiedziałam się o śmierci Twojej Kochanej Mamy. Proszę, przyjmij moje najszczersze wyrazy współczucia. Jesteś w moich myślach i pamiętaj: ,,Vita mortuorum in memoria vivorum est posita’’.

Gosia


8 mies.

W listopadzie zwykle wspomina się tych, którzy odeszli w ostatnim roku, których nam bardzo brakuje. Marylka-Maria Arendarska- Machejko należy do tych osób. Potrafiła przyjaźnić się przez: czterdzieści, pięćdziesiąt i sześćdziesiąt lat. Zawsze mogliśmy na nią liczyć. Miała ogromną wiedzę o Kielcach i jego mieszkańcach. Wielu powierzało jej swoje tajemnice, bo byli pewni, że nikomu ich nie zdradzi. Jej uśmiech, dobra rada, wsparcie były niezwykle cenne. Mało jest takich ludzi jak nasza kochana Marylka. To historia Kielc. Odeszła siedemnastego maja 2025 roku. Tak trudno się z tym pogodzić. Mówi się: czas leczy rany- to nie jest prawda, nie ma ludzi niezastąpionych- to też nie sprawdza się w tym przypadku. Często wybieramy jej numer, licząc, że radośnie zapyta: co słychać? Pozostaje pójście na Stary Cmentarz, przy jej grobie możemy w myślach porozmawiać z naszą Kochaną Przyjaciółką, która pozostanie na zawsze w naszych sercach.

Przyjaciele Marylki


8 mies.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wyrazy współczucia dla Pana

Ewa


1 r

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia