Maria Arendarska

This was published in the following publications on 23.05.2025:
Echo Dnia

Ja wiem, że obrócona już ku innym sprawom,
Zmieniona w promień wieczny, światło spadające,
Posyłasz jeszcze ku nam Twe oczy płonące,
Choć już wiedząca wszystko i obce obawom.
Po ciężkiej chorobie, opatrzona Świętymi Sakramentami
w dniu 17.05.2025 r., przeżywszy 87 lat zmarła
Moja Wspaniała Mama
ś+p
Maria
Arendarska Machejko
Córka sierżanta IV Pułku Piechoty Legionów,
więźnia obozów w Münster i Warendorfie
Henryka Arendarskiego
i Jadwigi z Pawłowskich Arendarskiej,
ukończyła Wydział Geodezji i Kartografii w Olsztynie,
przez lata związana
z Biurem Geodezji i Terenów Rolnych w Kielcach.
Msza święta żałobna odprawiona zostanie dnia
24.05.2025 r. (sobota) o godz. 14.30 w Bazylice Katedralnej, po czym nastąpi złożenie Ciała Mojej Ukochanej Mamy
w grobowcu Rodziny Arenderskich na cmentarzu Starym.
W imieniu pogrążonej w bólu
i odczuwającej ogromną pustkę Rodziny
Jarosław Machejko

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user
Dopiero wczoraj dowiedziałam się o śmierci Twojej Kochanej Mamy. Proszę, przyjmij moje najszczersze wyrazy współczucia. Jesteś w moich myślach i pamiętaj: ,,Vita mortuorum in memoria vivorum est posita’’.

Małgosia


8mos

Dopiero wczoraj dowiedziałam się o śmierci Twojej Kochanej Mamy. Proszę, przyjmij moje najszczersze wyrazy współczucia. Jesteś w moich myślach i pamiętaj: ,,Vita mortuorum in memoria vivorum est posita’’.

Gosia


8mos

Dopiero wczoraj dowiedziałam się o śmierci Twojej Kochanej Mamy. Proszę, przyjmij moje najszczersze wyrazy współczucia. Jesteś w moich myślach i pamiętaj: ,,Vita mortuorum in memoria vivorum est posita’’.

Gosia


8mos

W listopadzie zwykle wspomina się tych, którzy odeszli w ostatnim roku, których nam bardzo brakuje. Marylka-Maria Arendarska- Machejko należy do tych osób. Potrafiła przyjaźnić się przez: czterdzieści, pięćdziesiąt i sześćdziesiąt lat. Zawsze mogliśmy na nią liczyć. Miała ogromną wiedzę o Kielcach i jego mieszkańcach. Wielu powierzało jej swoje tajemnice, bo byli pewni, że nikomu ich nie zdradzi. Jej uśmiech, dobra rada, wsparcie były niezwykle cenne. Mało jest takich ludzi jak nasza kochana Marylka. To historia Kielc. Odeszła siedemnastego maja 2025 roku. Tak trudno się z tym pogodzić. Mówi się: czas leczy rany- to nie jest prawda, nie ma ludzi niezastąpionych- to też nie sprawdza się w tym przypadku. Często wybieramy jej numer, licząc, że radośnie zapyta: co słychać? Pozostaje pójście na Stary Cmentarz, przy jej grobie możemy w myślach porozmawiać z naszą Kochaną Przyjaciółką, która pozostanie na zawsze w naszych sercach.

Przyjaciele Marylki


8mos

Image chosen by user
Wyrazy współczucia dla Pana

Ewa


1yr

End of content

No more pages to load