Franciszek Knowa

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 17.04.2026
Dziennik Polski

Z bólem zawiadamiam,
że 10 kwietnia 2026 r. zmarł w wieku 83 lat
mój Tata
płk WP w stanie spoczynku
Franciszek Knowa
Pogrzeb odbędzie się
dnia 21 kwietnia 2026 r. o godz. 16.00
na cmentarzu w Olszówce.
Córka Renata z mężem Andrzejem

Plaża

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika


1

6 godz.

Limba Samotna limba szumi na zboczu stromem, u stóp jej czarna przepaść zasłana złomem. Wkoło się piętrzy granit zimny, ponury, ponad nią wicher ciemne przegania chmury. W krąg otoczona taką pustką okrutną samotna limba szumi bezdennie smutno...

Renata


2 tyg.

To jest moj najpiękniejszy sen... Tam w pustce, ciemnych jezior głąb, ciemnosmreczyński szumi las, skał głuchych nad wodami zrąb, uśpiony, wiekuisty Czas... KPT Ciemnosmreczyński las

Renata


3 tyg.

Wiecznie samotni,wiecznie szukający z wiecznej nadziei wiecznymi złudami, pełni tęsknoty gorzkiej i palącej, błądzim po świecie,dziwne,obce cienie- wreszcie ostatnie wydając westchnienie jesteśmy sami KPT

Renata


3 tyg.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Lubiłeś obdarowywać nas dobrym miodem...niby takie nic, a miłe. Bo chociaż jedzenie miodu było bardzo miłym zajęciem, była taka chwila, tuż zanim się zaczęło jeść, kiedy było przyjemniej, niż kiedy się już jadło" **

Renata Młynarska


1 mies.

Któż nam powróci te lata stracone bez wiosennego w wiośnie życia nieba?… Wołają na nas, że w złą idziem stronę precz o świat troskę rzucaĵąc powinną, a czy pytają się nas, co nam trzeba, i czyśmy mogli obrać drogę inną? Kto z was policzył te gorzkie godziny daremnych pragnień, żrących naszą duszę? Kto zmierzył smutku naszego głębiny bez dna i brzegu? Kto wie, jakie ducha niepodległego straszne są katusze, gdy zerwać swego nie może łańcucha? Kazimierz Przerwa -Tetmajer Któż nam powróci...

Renata


1 mies.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Pamiętam... W Twoje urodziny...17.05 Wrócił żołnierz na wiosnę z wojennej wyprawy, Ale bardzo niemrawy i bardzo koślawy. Kula go tak schłostała po nogach i bokach, Że nie mógł iść inaczej, jak tylko w poskokach. Stał się smutku wesołkiem, skoczkiem swej niedoli, Śmieszył ludzi tym bólem, co tak skacząc, boli. Śmieszył skargi hołubcem i żalu wyrwasem, I żmudnego cierpienia nagłym wywijasem... Bolesław Leśmian Żolnierz

Renata Młynarska


1 mies.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Ostatnie święta 2025r.

Renata Młynarska


1 mies.

Za równo tydzień w niedziele 17 maja skonczyl byś 85 lat. Odmłodziłam Cię o rok, chyba nie miałbyś nic przeciwko...uważales , że i tak masz co najwyżej 40 lat. Bardzo żałuję,że nie mogłam zostać dłużej z Wami w Parkowym Dworku w Święta, które byłyTwoimi ostatnimi. Będę za tydzień to porozmawiamy.

Renata Młynarska


1 mies.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Tak chciałabym Cię zapamiętać. To zdjęcie ze szpitala w Nowym Targu. Byłeś już bardzo chory. Cieszyłeś się z odwiedzin i wracałeś do wspomnień z dzieciństwa i wczesnej młodości. Ale tak radosnego i szczęśliwego to nie widziałam Cie chyba od 50 lat...To Twój ostatni taki promienny uśmiech. Dziękuję Ci za to. Chociaż tyle...to tak jakbyś nie był obecny przez te dekady, a potem nagle wrócił i znowu po dobrym roku musiał odejść juz na zawsze...

Renata Młynarska


1 mies.

"Ilekroć tedy borykamy się z trudnościami albo wpadamy w niepokój lub smutek, nikogo nigdy nie obwiniajmy o to, lecz siebie samych, to znaczy - nasze własne mniemania. Właściwością bowiem człowieka zgoła nie obznajmionego z filozofią jest obwiniać innych o rzeczy, które on sam źle czyni; po części obznajmionego - obwiniać siebie samego; w pełni obznajmionego - nie obwiniać ni siebie, ni innych" Epiktet, Encheiridion Pamiętam nasze rozmowy,jeszcze w szpitalu w Nowym Targu słabym głosem nawiązywałeś do Epikteta nie zdając sobie nawet z tego sprawy kim jest...a potem w domu w jednej z twoich książek znalazlam ten cytat z Epikteta z Twoim podkreśleniem. Brakuje mi tych rozmow. Gdybyś ze mna rozmawiał tak jak przez ten ostatni rok Twojego zycia...

Renata Młynarska


1 mies.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Teściu,zawsze wspominam nasze rozmowy o wojsku i tym wszystkim co łączy się z siłami zbrojnymi-cześć Twojej pamięci! Andrzej

Andrzej Młynarski


2 mies.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Drogi Franku, cieszę, że zdazyliśmy spędzić razem naszą 59 rocznicę ślubu wśród najbliższych. Śpij spokojnie!

Teresa


2 mies.

Obrazek wybrany przez użytkownika
"Nie umiera ten, kto trwa w pamieci zywych" - ks. Jan Twardowski Do zobaczenia po drugiej stronie Wujek

Lucyna Witkowski


2 mies.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Pamięci ojca wiersz ten poświęcam

Renata Młynarska


2 mies.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Zawsze będę pamiętać

Renata Młynarska


2 mies.

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia