Franciszek Knowa

This was published in the following publications on 17.04.2026:
Dziennik Polski

Z bólem zawiadamiam,
że 10 kwietnia 2026 r. zmarł w wieku 83 lat
mój Tata
płk WP w stanie spoczynku
Franciszek Knowa
Pogrzeb odbędzie się
dnia 21 kwietnia 2026 r. o godz. 16.00
na cmentarzu w Olszówce.
Córka Renata z mężem Andrzejem

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user


1

6h

Limba Samotna limba szumi na zboczu stromem, u stóp jej czarna przepaść zasłana złomem. Wkoło się piętrzy granit zimny, ponury, ponad nią wicher ciemne przegania chmury. W krąg otoczona taką pustką okrutną samotna limba szumi bezdennie smutno...

Renata


2w

To jest moj najpiękniejszy sen... Tam w pustce, ciemnych jezior głąb, ciemnosmreczyński szumi las, skał głuchych nad wodami zrąb, uśpiony, wiekuisty Czas... KPT Ciemnosmreczyński las

Renata


3w

Wiecznie samotni,wiecznie szukający z wiecznej nadziei wiecznymi złudami, pełni tęsknoty gorzkiej i palącej, błądzim po świecie,dziwne,obce cienie- wreszcie ostatnie wydając westchnienie jesteśmy sami KPT

Renata


3w

Image chosen by user
Lubiłeś obdarowywać nas dobrym miodem...niby takie nic, a miłe. Bo chociaż jedzenie miodu było bardzo miłym zajęciem, była taka chwila, tuż zanim się zaczęło jeść, kiedy było przyjemniej, niż kiedy się już jadło" **

Renata Młynarska


1mo

Któż nam powróci te lata stracone bez wiosennego w wiośnie życia nieba?… Wołają na nas, że w złą idziem stronę precz o świat troskę rzucaĵąc powinną, a czy pytają się nas, co nam trzeba, i czyśmy mogli obrać drogę inną? Kto z was policzył te gorzkie godziny daremnych pragnień, żrących naszą duszę? Kto zmierzył smutku naszego głębiny bez dna i brzegu? Kto wie, jakie ducha niepodległego straszne są katusze, gdy zerwać swego nie może łańcucha? Kazimierz Przerwa -Tetmajer Któż nam powróci...

Renata


1mo

Image chosen by user
Pamiętam... W Twoje urodziny...17.05 Wrócił żołnierz na wiosnę z wojennej wyprawy, Ale bardzo niemrawy i bardzo koślawy. Kula go tak schłostała po nogach i bokach, Że nie mógł iść inaczej, jak tylko w poskokach. Stał się smutku wesołkiem, skoczkiem swej niedoli, Śmieszył ludzi tym bólem, co tak skacząc, boli. Śmieszył skargi hołubcem i żalu wyrwasem, I żmudnego cierpienia nagłym wywijasem... Bolesław Leśmian Żolnierz

Renata Młynarska


1mo

Image chosen by user
Ostatnie święta 2025r.

Renata Młynarska


1mo

Za równo tydzień w niedziele 17 maja skonczyl byś 85 lat. Odmłodziłam Cię o rok, chyba nie miałbyś nic przeciwko...uważales , że i tak masz co najwyżej 40 lat. Bardzo żałuję,że nie mogłam zostać dłużej z Wami w Parkowym Dworku w Święta, które byłyTwoimi ostatnimi. Będę za tydzień to porozmawiamy.

Renata Młynarska


1mo

Image chosen by user
Tak chciałabym Cię zapamiętać. To zdjęcie ze szpitala w Nowym Targu. Byłeś już bardzo chory. Cieszyłeś się z odwiedzin i wracałeś do wspomnień z dzieciństwa i wczesnej młodości. Ale tak radosnego i szczęśliwego to nie widziałam Cie chyba od 50 lat...To Twój ostatni taki promienny uśmiech. Dziękuję Ci za to. Chociaż tyle...to tak jakbyś nie był obecny przez te dekady, a potem nagle wrócił i znowu po dobrym roku musiał odejść juz na zawsze...

Renata Młynarska


1mo

"Ilekroć tedy borykamy się z trudnościami albo wpadamy w niepokój lub smutek, nikogo nigdy nie obwiniajmy o to, lecz siebie samych, to znaczy - nasze własne mniemania. Właściwością bowiem człowieka zgoła nie obznajmionego z filozofią jest obwiniać innych o rzeczy, które on sam źle czyni; po części obznajmionego - obwiniać siebie samego; w pełni obznajmionego - nie obwiniać ni siebie, ni innych" Epiktet, Encheiridion Pamiętam nasze rozmowy,jeszcze w szpitalu w Nowym Targu słabym głosem nawiązywałeś do Epikteta nie zdając sobie nawet z tego sprawy kim jest...a potem w domu w jednej z twoich książek znalazlam ten cytat z Epikteta z Twoim podkreśleniem. Brakuje mi tych rozmow. Gdybyś ze mna rozmawiał tak jak przez ten ostatni rok Twojego zycia...

Renata Młynarska


1mo

Image chosen by user
Teściu,zawsze wspominam nasze rozmowy o wojsku i tym wszystkim co łączy się z siłami zbrojnymi-cześć Twojej pamięci! Andrzej

Andrzej Młynarski


2mos

Image chosen by user
Drogi Franku, cieszę, że zdazyliśmy spędzić razem naszą 59 rocznicę ślubu wśród najbliższych. Śpij spokojnie!

Teresa


2mos

Image chosen by user
"Nie umiera ten, kto trwa w pamieci zywych" - ks. Jan Twardowski Do zobaczenia po drugiej stronie Wujek

Lucyna Witkowski


2mos

Image chosen by user
Pamięci ojca wiersz ten poświęcam

Renata Młynarska


2mos

Image chosen by user
Zawsze będę pamiętać

Renata Młynarska


2mos

End of content

No more pages to load