Ze smutkie
This was published in the following publications on 03.09.2020:
Kurier Lubelski
This was published in the following publications on 03.09.2020:
Kurier Lubelski
Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci
Anny Łętek
z d. Polberg
Ania była artystką-altowiolistką w Filharmonii Lubelskiej
w latach 70. ubiegłego stulecia.
W Lublinie ukończyła Liceum Muzyczne,
a w Gdańsku PWSM. Na początku lat 80.
wspólnie z mężem wyjechali do Hiszpanii
i po egzaminie konkursowym
przyjęła stanowisko lidera grupy altowiolistów
w orkiestrze symfonicznej w Valladolid.
Dzięki Ani otrzymałem propozycję gościnnego dyrygenta
w końcówce lat 80. tejże orkiestry,
a w roku 90. przyjąłem na kilka miesięcy stanowisko
szefa ww. orkiestry.
Ania była muzykiem wyróżniającym się wszędzie tam,
gdzie pracowała.
W życiu koleżeńskim potrafiła pielęgnować przyjaźń,
a życzliwość - bezinteresowna uczynność,
wyróżniały ją wśród wielu innych.
Nie mówię to, co wiem, ale wiem, co mówię.
Łączę się w głębokim smutku
z synemMichałem i całą liczną rodziną.
Szczerze oddany
Adam Natanek Aniu, przyjacielu - spoczywaj w ciszy,
która jest najpiękniejszą muzyką
„VERBO VOLANT, SCRIPTA MANENT”
End of content
No more pages to load