Bogdan Szelągowicz

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 25.11.2019
Głos Wielkopolski

W poczuciu bolesnej straty żegnamy
naszego niezawodnego Przyjaciela,
wybitnego kardiochirurga

ś+p
Bogdana Szelągowicza

Człowieka skromnego o niezwykłej dobroci i życzliwości,
bez reszty oddanego potrzebującym Jego pomocy.
Bogdanie,
na zawsze pozostaniesz w naszych sercach.
Łączymy się w szczerym bólu
z żoną Bożeną i najbliższą Rodziną
Gabriela Cepryńska, Elżbieta Myszka, Genowefa Rakowska, Jarosław Gruszkiewicz, Urszula i Witold Młyńczakowie, Janina i Tadeusz Murzynowie, Elżbieta i Jerzy Lorychowie

Plaża

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 20 listopada 2019 roku odszedł od nas

ś+p

Dr med.
Bogdan Szelągowicz

kardiochirurg dziecięcy, lekarz małych serc,
na zawsze w naszych

Uroczystości pogrzebowe
w dniu 29 listopada 2019 roku odbędą się
na cmentarzu Junikowo o godzinie 11.50.

Żona,
Syn z Żoną,
Córka z Rodziną

Poznań, Toronto, Bejrut

Prosimy o nieskładanie kondolencji.

Z głębokim żalem żegnamy

ś+p
Dr. n. med.
Bogdana Szelągowicza

„Doktora dziecięcych serc”
Wybitnego kardiochirurga, wizjonera i twórcę
poznańskiej kardiochirurgii dziecięcej.

Składamy
wyrazy szczerego i głębokiego współczucia.

Kierownik Kliniki Kardiologii Dziecięcej
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego
Prof. dr hab. med. Waldemar Bobkowski
wraz z zespołem lekarzy, pielęgniarek i techników

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Człowiek o wielkim sercu, który zoperował moje serce i dał mi nowe życie. To był rok 1989 a ja miałam wówczas 13 lat. Ogromny szacunek i podziękowanie dla Pana Doktora.

Jolanta Wdowiak


5 mies.

Urodziłem się 30 sierpnia 82 roku z wadą podwójnego łuku aorty. W Poznaniu skierowany z Kalisza poprzez Ostrów znalazłem się późno w nocy. Nikt mi nie dawał więcej niż 10% szans przeżycia drogi z Kalisza na Ostrów, a wylądowałem aż w Poznaniu. 15 października Lekarz i chirurg europejskiej sławy Profesor Szelągowicz przeprowadził na mnie torakotomię serca - termin medyczny, usuwając mi podwójny łuk przywrócił oddech, krążenie, pracę serca, dał zupełnie nową krew transfuzją i mimo podwójnej śmierci klinicznej, po której mnie reanimował spowodowanej po operacji, żyję do dziś. A to już ponad 42 lata. Zawsze będę mu dziękować za ludzkość, poświęcenie i uratowanie mnie jego rękami. Niech Bóg wyróżni go wśród wielkich tego świata ❤️❤️❤️

Teodoriusz Gałdysiński


1 r

Był rok 1977 pan doktor Szelągowicz naprawił moje serce wada wrodzona miałem 8 lat jest rok 2024 mam 55 lat nurkuje pływam Dziękuje Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie .

Waldemar Pełszyński


1 r

Obrazek wybrany przez użytkownika
Doktor Bogdan Szelągowicz podarował mi drugie życie w 1988 roku (miałam wtedy 4 lata) DZIĘKUJĘ!!!

Agnieszka W


2 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Spotkać tak dobrą osobę na swojej drodze to zaszczyt spoczywaj u pana

Ela


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Spoczywaj w pokoju Cudowny Panie Doktorze. To dzięki Panu Doktorowi żyję dziś i cieszę się życiem. Dziękuję za uratowane serce!!!!!!!

Kasia


6 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Bardzo, ale to bardzo mi przykro. MEGA WSPANIAŁY CZŁOWIEK. Uratował mi życie do końca życia będę pamiętała jak był przy mnie kiedy się wybudzałam po drugiej przeprowadzonej przez Pana Doktora operacji i powiedział "no udało nam się".

Wdzięczna pacjenta


6 l

Zawsze będę pamiętała, dziękuję.

M.S.


6 l

Wspaniały dr.B.Szelagowicz wspaniały doktor z powołania , poświecał swoim pacjentom wiedzę , czas bez ograniczenia swoje serce !!!!!!!! Godzinami spedzał czas przy łóżku dzieci po zabiegach, przed zabiegiami kardiochirurgicznymi ,przygotowywał godzinami ,, łatki" i sprawdzał sprzęt!!!Niech odpoczywa w spokoju!!

Piekęgniarka anest.


6 l

Rok 1989 operacja na otwartym sercu. Miałem wtedy 8 lat, a życia niewiele. Dziękuję za uratowanie mi życia Panie Doktorze.

Tomek Świto


6 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wspaniały Człowiek!

A.K


6 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Panie doktorze, uratował mi Pan życie.Dziękuję. Na zawsze zostanie Pan w moim sercu.

CoA 81


6 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia