Bogdan Szelągowicz

This was published in the following publications on 25.11.2019:
Głos Wielkopolski

W poczuciu bolesnej straty żegnamy
naszego niezawodnego Przyjaciela,
wybitnego kardiochirurga

ś+p
Bogdana Szelągowicza

Człowieka skromnego o niezwykłej dobroci i życzliwości,
bez reszty oddanego potrzebującym Jego pomocy.
Bogdanie,
na zawsze pozostaniesz w naszych sercach.
Łączymy się w szczerym bólu
z żoną Bożeną i najbliższą Rodziną
Gabriela Cepryńska, Elżbieta Myszka, Genowefa Rakowska, Jarosław Gruszkiewicz, Urszula i Witold Młyńczakowie, Janina i Tadeusz Murzynowie, Elżbieta i Jerzy Lorychowie

Beach

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 20 listopada 2019 roku odszedł od nas

ś+p

Dr med.
Bogdan Szelągowicz

kardiochirurg dziecięcy, lekarz małych serc,
na zawsze w naszych

Uroczystości pogrzebowe
w dniu 29 listopada 2019 roku odbędą się
na cmentarzu Junikowo o godzinie 11.50.

Żona,
Syn z Żoną,
Córka z Rodziną

Poznań, Toronto, Bejrut

Prosimy o nieskładanie kondolencji.

Z głębokim żalem żegnamy

ś+p
Dr. n. med.
Bogdana Szelągowicza

„Doktora dziecięcych serc”
Wybitnego kardiochirurga, wizjonera i twórcę
poznańskiej kardiochirurgii dziecięcej.

Składamy
wyrazy szczerego i głębokiego współczucia.

Kierownik Kliniki Kardiologii Dziecięcej
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego
Prof. dr hab. med. Waldemar Bobkowski
wraz z zespołem lekarzy, pielęgniarek i techników

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Człowiek o wielkim sercu, który zoperował moje serce i dał mi nowe życie. To był rok 1989 a ja miałam wówczas 13 lat. Ogromny szacunek i podziękowanie dla Pana Doktora.

Jolanta Wdowiak


5mos

Urodziłem się 30 sierpnia 82 roku z wadą podwójnego łuku aorty. W Poznaniu skierowany z Kalisza poprzez Ostrów znalazłem się późno w nocy. Nikt mi nie dawał więcej niż 10% szans przeżycia drogi z Kalisza na Ostrów, a wylądowałem aż w Poznaniu. 15 października Lekarz i chirurg europejskiej sławy Profesor Szelągowicz przeprowadził na mnie torakotomię serca - termin medyczny, usuwając mi podwójny łuk przywrócił oddech, krążenie, pracę serca, dał zupełnie nową krew transfuzją i mimo podwójnej śmierci klinicznej, po której mnie reanimował spowodowanej po operacji, żyję do dziś. A to już ponad 42 lata. Zawsze będę mu dziękować za ludzkość, poświęcenie i uratowanie mnie jego rękami. Niech Bóg wyróżni go wśród wielkich tego świata ❤️❤️❤️

Teodoriusz Gałdysiński


1yr

Był rok 1977 pan doktor Szelągowicz naprawił moje serce wada wrodzona miałem 8 lat jest rok 2024 mam 55 lat nurkuje pływam Dziękuje Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie .

Waldemar Pełszyński


1yr

Image chosen by user
Doktor Bogdan Szelągowicz podarował mi drugie życie w 1988 roku (miałam wtedy 4 lata) DZIĘKUJĘ!!!

Agnieszka W


2yrs

Image chosen by user
Spotkać tak dobrą osobę na swojej drodze to zaszczyt spoczywaj u pana

Ela


5yrs

Image chosen by user
Spoczywaj w pokoju Cudowny Panie Doktorze. To dzięki Panu Doktorowi żyję dziś i cieszę się życiem. Dziękuję za uratowane serce!!!!!!!

Kasia


6yrs

Image chosen by user
Bardzo, ale to bardzo mi przykro. MEGA WSPANIAŁY CZŁOWIEK. Uratował mi życie do końca życia będę pamiętała jak był przy mnie kiedy się wybudzałam po drugiej przeprowadzonej przez Pana Doktora operacji i powiedział "no udało nam się".

Wdzięczna pacjenta


6yrs

Zawsze będę pamiętała, dziękuję.

M.S.


6yrs

Wspaniały dr.B.Szelagowicz wspaniały doktor z powołania , poświecał swoim pacjentom wiedzę , czas bez ograniczenia swoje serce !!!!!!!! Godzinami spedzał czas przy łóżku dzieci po zabiegach, przed zabiegiami kardiochirurgicznymi ,przygotowywał godzinami ,, łatki" i sprawdzał sprzęt!!!Niech odpoczywa w spokoju!!

Piekęgniarka anest.


6yrs

Rok 1989 operacja na otwartym sercu. Miałem wtedy 8 lat, a życia niewiele. Dziękuję za uratowanie mi życia Panie Doktorze.

Tomek Świto


6yrs

Image chosen by user
Wspaniały Człowiek!

A.K


6yrs

Image chosen by user
Panie doktorze, uratował mi Pan życie.Dziękuję. Na zawsze zostanie Pan w moim sercu.

CoA 81


6yrs

End of content

No more pages to load