Włodzimierz Braniecki
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 18.12.2015
Głos Wielkopolski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 18.12.2015
Głos Wielkopolski
Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci
Włodzimierza Branieckiego
wieloletniego dziennikarza „Głosu Wielkopolskiego”,
nietuzinkowej osobowości,
pomysłodawcy wielu cennych dla regionu inicjatyw kulturalnych,
inicjatora Ogólnopolskiej Nagrody Poetyckiej im. Kazimiery Iłłakowiczówny,
współtwórcy Medali Młodej Sztuki.
Rodzinie i Bliskim
wyrazy współczucia
składa
Marek Woźniak
Marszałek
Województwa Wielkopolskiego
wraz z Zarządem
Dnia 15 grudnia 2015 r. odszedł
Wspaniały Człowiek i nasz Przyjaciel
ś+p
Włodzimierz Braniecki
Żonie Katarzynie Branieckiej
i Synowi Stanisławowi
oraz całej Rodzinie
wyrazy głębokiego współczucia
składają
Przyjaciele z Poznańskiej Galerii Nowa
W dniu 15 grudnia 2015 zmarł
ś+p
Włodzimierz Braniecki
nasz ukochany Mąż i Tata
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 22 grudnia 2015 roku
o godz. 11.50 na cmentarzu junikowskim.
Katarzyna i Stanisław Branieccy
Z prawdziwym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Włodzimierza Branieckiego
znakomitego dziennikarza, związanego z naszym wydawnictwem autora wielu inspirujących książek o ludziach, miejscach, kulturze i sztuce.
Jego wizja Poznania na zawsze utrwaliła się w pamięci czytelników.
Zespół wydawnictwa Media Rodzina
Żegnamy dzisiaj wybitnego dziennikarza, artystę słowa
śp.
redaktora Włodzimierza Branieckiego
Miałem zaszczyt być Jego kolegą i przez 16 lat szefem. Teraz dziękuję za to, co wniósł do naszego życia w „Głosie Wielkopolskim”. Zaraził nas swoją fascynacją sztuką i tak powstała nasza „Galeria drugiego domu”, nagradzana przez premierów. Wykreował ideę przyznawania Medali Młodej Sztuki, które razem z Nim wręczałem licznym artystom. Był dobrym duchem słynnych „Obiadów w Głosie”. Przyczynił się do wydania 6 tomów książkowych z zapisem 200 obiadów. Organizował Konkurs Poetycki im. Kazimiery Iłłakowiczówny. Był dziennikarzem „Głosu”, a równocześnie w Teatrze Nowym prowadził galerię sztuki i współtworzył słynny spektakl „Oskarżony Czerwiec ’56”.
Przede wszystkim Włodek był mistrzem słowa. Nikt w Poznaniu nie konstruował zdań tak jak On. O zwykłych sprawach pisał pięknie. Niech w dobie banalnych SMS-ów i mejli Jego teksty pozostaną wzorem i inspiracją dla współczesnych dziennikarzy.
Marian Marek Przybylski
w latach 1989-2005
Prezes Oficyny Wydawniczej „Głos Wielkopolski”
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l