Włodzimierz Braniecki
This was published in the following publications on 18.12.2015:
Głos Wielkopolski
This was published in the following publications on 18.12.2015:
Głos Wielkopolski
Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci
Włodzimierza Branieckiego
wieloletniego dziennikarza „Głosu Wielkopolskiego”,
nietuzinkowej osobowości,
pomysłodawcy wielu cennych dla regionu inicjatyw kulturalnych,
inicjatora Ogólnopolskiej Nagrody Poetyckiej im. Kazimiery Iłłakowiczówny,
współtwórcy Medali Młodej Sztuki.
Rodzinie i Bliskim
wyrazy współczucia
składa
Marek Woźniak
Marszałek
Województwa Wielkopolskiego
wraz z Zarządem
Dnia 15 grudnia 2015 r. odszedł
Wspaniały Człowiek i nasz Przyjaciel
ś+p
Włodzimierz Braniecki
Żonie Katarzynie Branieckiej
i Synowi Stanisławowi
oraz całej Rodzinie
wyrazy głębokiego współczucia
składają
Przyjaciele z Poznańskiej Galerii Nowa
W dniu 15 grudnia 2015 zmarł
ś+p
Włodzimierz Braniecki
nasz ukochany Mąż i Tata
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 22 grudnia 2015 roku
o godz. 11.50 na cmentarzu junikowskim.
Katarzyna i Stanisław Branieccy
Z prawdziwym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Włodzimierza Branieckiego
znakomitego dziennikarza, związanego z naszym wydawnictwem autora wielu inspirujących książek o ludziach, miejscach, kulturze i sztuce.
Jego wizja Poznania na zawsze utrwaliła się w pamięci czytelników.
Zespół wydawnictwa Media Rodzina
Żegnamy dzisiaj wybitnego dziennikarza, artystę słowa
śp.
redaktora Włodzimierza Branieckiego
Miałem zaszczyt być Jego kolegą i przez 16 lat szefem. Teraz dziękuję za to, co wniósł do naszego życia w „Głosie Wielkopolskim”. Zaraził nas swoją fascynacją sztuką i tak powstała nasza „Galeria drugiego domu”, nagradzana przez premierów. Wykreował ideę przyznawania Medali Młodej Sztuki, które razem z Nim wręczałem licznym artystom. Był dobrym duchem słynnych „Obiadów w Głosie”. Przyczynił się do wydania 6 tomów książkowych z zapisem 200 obiadów. Organizował Konkurs Poetycki im. Kazimiery Iłłakowiczówny. Był dziennikarzem „Głosu”, a równocześnie w Teatrze Nowym prowadził galerię sztuki i współtworzył słynny spektakl „Oskarżony Czerwiec ’56”.
Przede wszystkim Włodek był mistrzem słowa. Nikt w Poznaniu nie konstruował zdań tak jak On. O zwykłych sprawach pisał pięknie. Niech w dobie banalnych SMS-ów i mejli Jego teksty pozostaną wzorem i inspiracją dla współczesnych dziennikarzy.
Marian Marek Przybylski
w latach 1989-2005
Prezes Oficyny Wydawniczej „Głos Wielkopolski”
End of content
No more pages to load
10yrs
10yrs
10yrs
10yrs
10yrs
10yrs
10yrs
10yrs
10yrs
10yrs
10yrs
10yrs
10yrs
10yrs
10yrs
10yrs
10yrs
10yrs
10yrs