Adam Guła

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 14.08.2014
Dziennik Polski

Z głębokim żalem żegnamy zmarłego w dniu 7 sierpnia 2014 r.
Profesora ADAMA GUŁĘ
Pracownika Instytutu Techniki Jądrowej, a następnie Wydziału Fizyki i Techniki Jądrowej Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie w latach 1965-1997.
Profesor Adam Guła pracował nad zagadnieniami syntezy jądrowej,
prowadził badania nad zrównoważonym rozwojem energetyki,
był ekspertem w dziedzinie energetyki.

W Osobie Profesora straciliśmy wspaniałego Człowieka,
naszego wieloletniego współpracownika i Przyjaciela.
Profesor Adam Guła pozostanie zawsze w naszej pamięci.

Rodzinie Profesora
składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Dziekan, Rada Wydziału i Pracownicy
Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej
Akademii Górniczo-Hutniczej

Plaża

„I wróci proch do ziemi, tak jak był,
I wróci duch do Boga, który go dał”.
[Ks. Koheleta]

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 7 sierpnia 2014 roku odszedł od nas, opatrzony św. sakramentami, ukochany Mąż, Ojciec, Dziadek,
człowiek pełen energii i niezwykłych pomysłów

چP
Prof. dr hab.
ADAM GUŁA

Będzie nam Ciebie brakowało.

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w poniedziałek,
18 sierpnia 2014 roku, o godzinie 14.00 w kaplicy
na Cmentarzu Parafialnym w Borku Fałęckim
przy ul. Zawiłej 53, po czym nastąpi odprowadzenie
Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Pogrążeni w żałobie
Żona, Córki i Synowie z Małżonkami oraz Wnuki

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci naszego kolegi
profesora ADAMA GUŁY
wieloletniego członka i w latach 2009-2011
Prezesa Polskiego Klubu Ekologicznego.
Rodzinie i Bliskim
przekazujemy wyrazy współczucia.
Zarząd Główny
oraz Koleżanki i Koledzy
z Polskiego Klubu Ekologicznego

Społeczność Akademii Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica w Krakowie
z głębokim żalem przyjęła wiadomość o śmierci
śp.
Prof. dr. hab. ADAMA GUŁY
Kierownika Katedry Zrównoważonego Rozwoju Energetycznego
na Wydziale Energetyki i Paliw w latach 1996-2008.
Jednego z założycieli Polskiego Klubu Ekologicznego.
Współtwórcy polsko-amerykańskiej Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii.
Cenionego w świecie eksperta ds. zrównoważonego rozwoju energetyki.
Kierownika wielu międzynarodowych projektów badawczych.
Wybitnego Naukowca
Znakomitego nauczyciela akademickiego

Wspaniałego Człowieka

Przyjaciela

Środowisko Akademii Górniczo-Hutniczej poniosło dotkliwą stratę.

Rodzinie Zmarłego

wyrazy szczerego współczucia
składają
Rektor i Senat AGH

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 7 sierpnia 2014 roku zmarł
.
ś†p
prof. dr hab.
ADAM GUŁA

Fizyk, urodzony we Lwowie,
Kierownik Katedry Zrównoważonego Rozwoju Energetycznego w latach 1996-2008,
jeden z założycieli Polskiego Klubu Ekologicznego,
współtworzył polsko-amerykańską Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE),
a w r. 2000 Stowarzyszenie The Krakow Institute for Sustainable Energy,
współzałożyciel wielu lokalnych oraz międzynarodowych instytucji,
tj. International Network for Sustainable Energy (INFORSE)
i Stowarzyszenia Gmin „Polska Sieć – Energie Cites”,
członek rad programowych wielu czasopism branżowych oraz instytucji,
pracował nad zagadnieniami syntezy jądrowej,
na początku lat 90. skierował swoje zainteresowania
na badania nad zrównoważonym rozwojem energetyki,
stając się ekspertem w tej dziedzinie.
Począwszy od r. 1992 kierował pracami polskich zespołów
w szeregu międzynarodowych projektów w zakresie efektywności energetycznej
i energii odnawialnych w ramach programów
USAID, GEF i EU (FP, THERMIE, SAVE, ALTENER, TEMPUS, EIE oraz AsiaLink).

Odszedł od nas skromny, mądry i szlachetny Człowiek, wybitny Naukowiec,
wielce ceniony Nauczyciel Akademicki, wspaniały i lubiany Kolega oraz Przyjaciel.
Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Rodzinie
składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia.

Dziekan, Pracownicy i Studenci Wydziału Energetyki i Paliw
Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 18 sierpnia 2014 roku
o godz. 14.00 w kaplicy Cmentarza Parafialnego w Borku Fałęckim
przy ul. Zawiłej 53 w Krakowie.

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika

Maciej Helis z rodziną


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Stanislaw Fulinski


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Joanna


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

wioletta bartczak


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Sebastian Kohut


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Ania i Marek Kowalscy


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Ewa i Zdzichu - PJD


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Marek Kohut 15.08.2014


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Ania i Marek Kowalscy


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Ztgmunt K. Wyrazy współczucia


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Krystyna Kubica


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Eugeniusz Łącki


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Zygmunt Parczewski - Warszawa


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Hanna Bartoszewicz​-​Burczy


11 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia