Adam Guła
This was published in the following publications on 14.08.2014:
Dziennik Polski
This was published in the following publications on 14.08.2014:
Dziennik Polski
Z głębokim żalem żegnamy zmarłego w dniu 7 sierpnia 2014 r.
Profesora ADAMA GUŁĘ
Pracownika Instytutu Techniki Jądrowej, a następnie Wydziału Fizyki i Techniki Jądrowej Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie w latach 1965-1997.
Profesor Adam Guła pracował nad zagadnieniami syntezy jądrowej,
prowadził badania nad zrównoważonym rozwojem energetyki,
był ekspertem w dziedzinie energetyki.
W Osobie Profesora straciliśmy wspaniałego Człowieka,
naszego wieloletniego współpracownika i Przyjaciela.
Profesor Adam Guła pozostanie zawsze w naszej pamięci.
Rodzinie Profesora
składamy wyrazy najgłębszego współczucia.
Dziekan, Rada Wydziału i Pracownicy
Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej
Akademii Górniczo-Hutniczej
„I wróci proch do ziemi, tak jak był,
I wróci duch do Boga, który go dał”.
[Ks. Koheleta]
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 7 sierpnia 2014 roku odszedł od nas, opatrzony św. sakramentami, ukochany Mąż, Ojciec, Dziadek,
człowiek pełen energii i niezwykłych pomysłów
چP
Prof. dr hab.
ADAM GUŁA
Będzie nam Ciebie brakowało.
Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w poniedziałek,
18 sierpnia 2014 roku, o godzinie 14.00 w kaplicy
na Cmentarzu Parafialnym w Borku Fałęckim
przy ul. Zawiłej 53, po czym nastąpi odprowadzenie
Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.
Pogrążeni w żałobie
Żona, Córki i Synowie z Małżonkami oraz Wnuki
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci naszego kolegi
profesora ADAMA GUŁY
wieloletniego członka i w latach 2009-2011
Prezesa Polskiego Klubu Ekologicznego.
Rodzinie i Bliskim
przekazujemy wyrazy współczucia.
Zarząd Główny
oraz Koleżanki i Koledzy
z Polskiego Klubu Ekologicznego
Społeczność Akademii Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica w Krakowie
z głębokim żalem przyjęła wiadomość o śmierci
śp.
Prof. dr. hab. ADAMA GUŁY
Kierownika Katedry Zrównoważonego Rozwoju Energetycznego
na Wydziale Energetyki i Paliw w latach 1996-2008.
Jednego z założycieli Polskiego Klubu Ekologicznego.
Współtwórcy polsko-amerykańskiej Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii.
Cenionego w świecie eksperta ds. zrównoważonego rozwoju energetyki.
Kierownika wielu międzynarodowych projektów badawczych.
Wybitnego Naukowca
Znakomitego nauczyciela akademickiego
Wspaniałego Człowieka
Przyjaciela
Środowisko Akademii Górniczo-Hutniczej poniosło dotkliwą stratę.
Rodzinie Zmarłego
wyrazy szczerego współczucia
składają
Rektor i Senat AGH
Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 7 sierpnia 2014 roku zmarł
.
ś†p
prof. dr hab.
ADAM GUŁA
Fizyk, urodzony we Lwowie,
Kierownik Katedry Zrównoważonego Rozwoju Energetycznego w latach 1996-2008,
jeden z założycieli Polskiego Klubu Ekologicznego,
współtworzył polsko-amerykańską Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE),
a w r. 2000 Stowarzyszenie The Krakow Institute for Sustainable Energy,
współzałożyciel wielu lokalnych oraz międzynarodowych instytucji,
tj. International Network for Sustainable Energy (INFORSE)
i Stowarzyszenia Gmin „Polska Sieć – Energie Cites”,
członek rad programowych wielu czasopism branżowych oraz instytucji,
pracował nad zagadnieniami syntezy jądrowej,
na początku lat 90. skierował swoje zainteresowania
na badania nad zrównoważonym rozwojem energetyki,
stając się ekspertem w tej dziedzinie.
Począwszy od r. 1992 kierował pracami polskich zespołów
w szeregu międzynarodowych projektów w zakresie efektywności energetycznej
i energii odnawialnych w ramach programów
USAID, GEF i EU (FP, THERMIE, SAVE, ALTENER, TEMPUS, EIE oraz AsiaLink).
Odszedł od nas skromny, mądry i szlachetny Człowiek, wybitny Naukowiec,
wielce ceniony Nauczyciel Akademicki, wspaniały i lubiany Kolega oraz Przyjaciel.
Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.
Rodzinie
składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia.
Dziekan, Pracownicy i Studenci Wydziału Energetyki i Paliw
Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 18 sierpnia 2014 roku
o godz. 14.00 w kaplicy Cmentarza Parafialnego w Borku Fałęckim
przy ul. Zawiłej 53 w Krakowie.
End of content
No more pages to load
Maciej Helis z rodziną
11yrs
Stanislaw Fulinski
11yrs
Joanna
11yrs
wioletta bartczak
11yrs
Sebastian Kohut
11yrs
Ania i Marek Kowalscy
11yrs
Ewa i Zdzichu - PJD
11yrs
Marek Kohut 15.08.2014
11yrs
Ania i Marek Kowalscy
11yrs
Ztgmunt K. Wyrazy współczucia
11yrs
Krystyna Kubica
11yrs
Eugeniusz Łącki
11yrs
Zygmunt Parczewski - Warszawa
11yrs
Hanna Bartoszewicz-Burczy
11yrs