Róża Struzik

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 31.08.2010
Głos Wielkopolski

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 28 sierpnia 2010 roku
po ciężkiej chorobie odeszła w wieku 78 lat
nasza Mama i Babcia
ś + p
Róża Struzik
nauczycielka języka polskiego w kilku liceach w Poznaniu
Pogrzeb odbędzie się w piątek, 3 września br. o godzinie 10.30
na cmentarzu Junikowo.
Ewa i Konrad

Plaża

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Moja najwspanialsza nauczycielka. Uczyła mnie j. polskiego w szkole podstawowej. To dzięki Pani Róży język polski stał się moim ukochanym przedmiotem szkolnym. Nigdy później nie miałam tak dobrej polonistki.

Hanna Olszewska


6 l

<p>Odchodzą najlepsi z najlepszych</p>

Wiesław Koźbiał


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Piotr (uczeń)


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Hanna - była uczennica


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Ewa


14 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Jacek Piotrowski, II LO


15 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
<p>Nie zdążyłem...</p> <p>Prof. Róża Struzik była dla mnie jedną z najwspanialszych nauczycielek i pedagogów, z jakimi miałem do czynienia. Uczyła mnie j. polskiego w IX LO w Poznaniu. Byłem uczniem klasy mat.-fiz. - typowym umysłem ścisłym, dla którego przedmioty humanistyczne były złem koniecznym. Ale p. Róża była wyjątkowa. Nauczycielka surowa i wymagająca, ale jednocześnie OBIEKTYWNA i UCZCIWA. Uczyła nas nie tylko j. polskiego, ale również wychowywała. Teraz, po latach wiem, że bardzo kochała swój zawód, kochała młodzież. To była prawdziwa nauczycielka z powołania, jakich nie spotyka się na codzień. Dzięki niej maturę z polskiego zdałem na piątkę.</p> <p>Dzisiaj (10.09.2010 r.) po raz kolejny ją wspominałem. To już 23 lata po maturze. Pomyślałem - ciekawe, czy znajdę jakąś informację o niej w Internecie... Znalazłem nekrolog, w tydzień po pogrzebie... Bardzo żałuję, że nie zdążyłem spotkać się znią, choć myślałem o tym wielokrotnie.</p> <p>Będę ją zawsze wspominał z największym szacunkiem</p> <p>Maciej Szymkowiak, absolwent IX LO w Poznaniu</p>


15 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Maciej Szymkowiak


15 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Alina Kaczmarek


15 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia