Róża Struzik

This was published in the following publications on 31.08.2010:
Głos Wielkopolski

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 28 sierpnia 2010 roku
po ciężkiej chorobie odeszła w wieku 78 lat
nasza Mama i Babcia
ś + p
Róża Struzik
nauczycielka języka polskiego w kilku liceach w Poznaniu
Pogrzeb odbędzie się w piątek, 3 września br. o godzinie 10.30
na cmentarzu Junikowo.
Ewa i Konrad

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Moja najwspanialsza nauczycielka. Uczyła mnie j. polskiego w szkole podstawowej. To dzięki Pani Róży język polski stał się moim ukochanym przedmiotem szkolnym. Nigdy później nie miałam tak dobrej polonistki.

Hanna Olszewska


6yrs

<p>Odchodzą najlepsi z najlepszych</p>

Wiesław Koźbiał


7yrs

Image chosen by user

Piotr (uczeń)


11yrs

Image chosen by user

Hanna - była uczennica


11yrs

Image chosen by user

Ewa


14yrs

Image chosen by user

Jacek Piotrowski, II LO


15yrs

Image chosen by user
<p>Nie zdążyłem...</p> <p>Prof. Róża Struzik była dla mnie jedną z najwspanialszych nauczycielek i pedagogów, z jakimi miałem do czynienia. Uczyła mnie j. polskiego w IX LO w Poznaniu. Byłem uczniem klasy mat.-fiz. - typowym umysłem ścisłym, dla którego przedmioty humanistyczne były złem koniecznym. Ale p. Róża była wyjątkowa. Nauczycielka surowa i wymagająca, ale jednocześnie OBIEKTYWNA i UCZCIWA. Uczyła nas nie tylko j. polskiego, ale również wychowywała. Teraz, po latach wiem, że bardzo kochała swój zawód, kochała młodzież. To była prawdziwa nauczycielka z powołania, jakich nie spotyka się na codzień. Dzięki niej maturę z polskiego zdałem na piątkę.</p> <p>Dzisiaj (10.09.2010 r.) po raz kolejny ją wspominałem. To już 23 lata po maturze. Pomyślałem - ciekawe, czy znajdę jakąś informację o niej w Internecie... Znalazłem nekrolog, w tydzień po pogrzebie... Bardzo żałuję, że nie zdążyłem spotkać się znią, choć myślałem o tym wielokrotnie.</p> <p>Będę ją zawsze wspominał z największym szacunkiem</p> <p>Maciej Szymkowiak, absolwent IX LO w Poznaniu</p>


15yrs

Image chosen by user

Maciej Szymkowiak


15yrs

Image chosen by user

Alina Kaczmarek


15yrs

End of content

No more pages to load