Marek Edelman

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 09.10.2009
Dziennik Łódzki

Z głębokim żalem żegnamy Ś.+P. Marka Edelmana działacza NSZZ „Solidarność’’ i opozycji demokratycznej Członkowie NSZZ „Solidarność’’ z Regionu Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność’’

Plaża

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Marka Edelmana Odszedł przywódca powstania w Getcie Warszawskim, niestrudzony bojownik o wolną Polskę, współpracownik Komitetu Obrony Robotników, działacz „Solidarności". Za zasługi odznaczony Orderem Orła Białego. Honorowy Obywatel Miasta Łodzi. Wybitny lekarz kardiolog. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Marszałek i Zarząd Województwa Łódzkiego

Żegnamy Honorowego Obywatela Miasta Łodzi Marka Edelmana Wybitnego Polaka, Człowieka legendę, dla którego godność, prawda i wolność były najważniejsze. Łódź dziękuje za wszystkie dobre emocje, które tu zostawił. Tomasz Kacprzak Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Grzegorz Matuszak, Krzysztof Piątkowski, Czesław Telatycki Wiceprzewodniczący

Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Marka Edelmana Honorowego Obywatela Miasta Łodzi. Ostatniego przywódcy powstania w Getcie Warszawskim, działacza opozycji demokratycznej, członka NSZZ „Solidarność”, delegata na I Krajowy Zjazd „Solidarności”, działacza podziemnych struktur związkowych, odznaczonego przez Prezydenta RP Orderem Orła Białego. Rodzinie i Bliskim składam wyrazy szczerego współczucia Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Marka Edelmana Wielkiego Polaka. Przywódcy powstania w Getcie Warszawskim i uczestnika Powstania Warszawskiego. Działacza opozycji demokratycznej, wybitnego lekarza i społecznika. Honorowego Obywatela Łodzi. Najbliższym składamy wyrazy współczucia. Marek Mazur Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Radni Sejmiku

Z głębokim smutkiem żegnam dr. Marka Edelmana bohatera walk o niepodległość Polski, mojego wielkiego Nauczyciela z Wojewódzkiego Komitetu Obywatelskiego w Łodzi. Tadeusz Zwiedryński b. przewodniczący WKO Łódź-Górna

Z głębokim żalem żegnam dr. Marka Edelmana charyzmatycznego przywódcę, dla którego przestrzeganie najwyższych standardów etycznych było największą wartością. Żegnam Promotora mojego „życia politycznego’’. Najbliższym składam wyrazy szczerego współczucia Zdzisława Janowska - Radna Rady Miejskiej w Łodzi z ramienia Wojewódzkiego Komitetu Obywatelskiego w latach 1990-1994, Posłanka na Sejm RP

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia