Marek Edelman
This was published in the following publications on 09.10.2009:
Dziennik Łódzki
This was published in the following publications on 09.10.2009:
Dziennik Łódzki
Z głębokim żalem żegnamy Ś.+P. Marka Edelmana działacza NSZZ „Solidarność’’ i opozycji demokratycznej Członkowie NSZZ „Solidarność’’ z Regionu Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność’’
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Marka Edelmana Odszedł przywódca powstania w Getcie Warszawskim, niestrudzony bojownik o wolną Polskę, współpracownik Komitetu Obrony Robotników, działacz „Solidarności". Za zasługi odznaczony Orderem Orła Białego. Honorowy Obywatel Miasta Łodzi. Wybitny lekarz kardiolog. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Marszałek i Zarząd Województwa Łódzkiego
Żegnamy Honorowego Obywatela Miasta Łodzi Marka Edelmana Wybitnego Polaka, Człowieka legendę, dla którego godność, prawda i wolność były najważniejsze. Łódź dziękuje za wszystkie dobre emocje, które tu zostawił. Tomasz Kacprzak Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Grzegorz Matuszak, Krzysztof Piątkowski, Czesław Telatycki Wiceprzewodniczący
Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Marka Edelmana Honorowego Obywatela Miasta Łodzi. Ostatniego przywódcy powstania w Getcie Warszawskim, działacza opozycji demokratycznej, członka NSZZ „Solidarność”, delegata na I Krajowy Zjazd „Solidarności”, działacza podziemnych struktur związkowych, odznaczonego przez Prezydenta RP Orderem Orła Białego. Rodzinie i Bliskim składam wyrazy szczerego współczucia Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Marka Edelmana Wielkiego Polaka. Przywódcy powstania w Getcie Warszawskim i uczestnika Powstania Warszawskiego. Działacza opozycji demokratycznej, wybitnego lekarza i społecznika. Honorowego Obywatela Łodzi. Najbliższym składamy wyrazy współczucia. Marek Mazur Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Radni Sejmiku
Z głębokim smutkiem żegnam dr. Marka Edelmana bohatera walk o niepodległość Polski, mojego wielkiego Nauczyciela z Wojewódzkiego Komitetu Obywatelskiego w Łodzi. Tadeusz Zwiedryński b. przewodniczący WKO Łódź-Górna
Z głębokim żalem żegnam dr. Marka Edelmana charyzmatycznego przywódcę, dla którego przestrzeganie najwyższych standardów etycznych było największą wartością. Żegnam Promotora mojego „życia politycznego’’. Najbliższym składam wyrazy szczerego współczucia Zdzisława Janowska - Radna Rady Miejskiej w Łodzi z ramienia Wojewódzkiego Komitetu Obywatelskiego w latach 1990-1994, Posłanka na Sejm RP
End of content
No more pages to load