dr. n. med. Waldemar Rumiński

This was published in the following publications on 21.11.2012:
Dziennik Wschodni

19 listopada 2012 roku odszedł nagle Ś.P. WALDEMAR RUMIŃSKI dr n. med. Urodził się w Lublinie w 1945 roku. Po ukończeniu studiów na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie podjął pracę w Klinice Kardiologii, kierowanej przez Profesora Mieczysława Kędrę. Następnie obronił pracę doktorską i zdobył kolejne stopnie specjalizacji w dziedzinie chorób wewnętrznych i kardiologii. Był autorem wielu prac naukowych publikowanych w kraju i za granicą, a także entuzjastą i pionierem w stosowaniu nowych metod kardiologii inwazyjnej. Utworzył Oddział Kardiologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie i od roku 1996 był jego pierwszym ordynatorem. Pod Jego kierunkiem w Oddziale wprowadzono nowoczesne metody diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia. Był inicjatorem cyklicznych konferencji naukowo-szkoleniowych. Zebrał wokół siebie wyjątkowy zespół lekarzy i pielęgniarek, któremu przekazał swoje idee współczesnej medycyny, opartej przede wszystkim na poszanowaniu godności człowieka. Był dla nas nie tylko nauczycielem i przełożonym, ale także prawdziwym przyjacielem. Tysiące pacjentów zawdzięcza Mu zdrowie i życie. Wielu lekarzy zdobyło pod Jego kierunkiem wysokie kwalifikacje i dzięki Jego staraniom odbyło staż zawodowy w renomowanych ośrodkach w kraju i za granicą. Był członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. W latach dziewięćdziesiątych pełnił funkcję konsultanta ds. kardiologii województwa lubelskiego. W 2010 roku przeszedł na emeryturę. W gorących latach osiemdziesiątych był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Akademii Medycznej w Lublinie. W stanie wojennym udzielał znaczącej pomocy potrzebującym działaczom zdelegalizowanego Związku. W 1989 roku włączył się w nurt odbudowy niepodległej Polski. Został wybrany do Rady Miasta Lublina z listy Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” i objął funkcję przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Zdrowia. Kolejną Jego pasją był sport. W czasie studiów był zawodnikiem pierwszoligowego zespołu koszykówki w klubie sportowym „Lublinianka”. Odszedł za wcześnie, w pełni sił. Pozostanie w pamięci wielu wdzięcznych za pomoc pacjentów oraz lekarzy, dla których na zawsze pozostanie niedoścignionym Mistrzem. Pogrążeni w smutku składamy Rodzinie i Najbliższym Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia. Ordynator oraz Pracownicy Oddziału Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user

Mariola


13yrs

Image chosen by user

Eugeniusz


13yrs

Image chosen by user

Wincentyna


13yrs

Image chosen by user

Hanna Nowakowska


13yrs

Image chosen by user

jan


13yrs

End of content

No more pages to load