dr. n. med. Waldemar Rumiński
This was published in the following publications on 21.11.2012:
Dziennik Wschodni
This was published in the following publications on 21.11.2012:
Dziennik Wschodni
19 listopada 2012 roku odszedł nagle Ś.P. WALDEMAR RUMIŃSKI dr n. med. Urodził się w Lublinie w 1945 roku. Po ukończeniu studiów na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie podjął pracę w Klinice Kardiologii, kierowanej przez Profesora Mieczysława Kędrę. Następnie obronił pracę doktorską i zdobył kolejne stopnie specjalizacji w dziedzinie chorób wewnętrznych i kardiologii. Był autorem wielu prac naukowych publikowanych w kraju i za granicą, a także entuzjastą i pionierem w stosowaniu nowych metod kardiologii inwazyjnej. Utworzył Oddział Kardiologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie i od roku 1996 był jego pierwszym ordynatorem. Pod Jego kierunkiem w Oddziale wprowadzono nowoczesne metody diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia. Był inicjatorem cyklicznych konferencji naukowo-szkoleniowych. Zebrał wokół siebie wyjątkowy zespół lekarzy i pielęgniarek, któremu przekazał swoje idee współczesnej medycyny, opartej przede wszystkim na poszanowaniu godności człowieka. Był dla nas nie tylko nauczycielem i przełożonym, ale także prawdziwym przyjacielem. Tysiące pacjentów zawdzięcza Mu zdrowie i życie. Wielu lekarzy zdobyło pod Jego kierunkiem wysokie kwalifikacje i dzięki Jego staraniom odbyło staż zawodowy w renomowanych ośrodkach w kraju i za granicą. Był członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. W latach dziewięćdziesiątych pełnił funkcję konsultanta ds. kardiologii województwa lubelskiego. W 2010 roku przeszedł na emeryturę. W gorących latach osiemdziesiątych był przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Akademii Medycznej w Lublinie. W stanie wojennym udzielał znaczącej pomocy potrzebującym działaczom zdelegalizowanego Związku. W 1989 roku włączył się w nurt odbudowy niepodległej Polski. Został wybrany do Rady Miasta Lublina z listy Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” i objął funkcję przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Zdrowia. Kolejną Jego pasją był sport. W czasie studiów był zawodnikiem pierwszoligowego zespołu koszykówki w klubie sportowym „Lublinianka”. Odszedł za wcześnie, w pełni sił. Pozostanie w pamięci wielu wdzięcznych za pomoc pacjentów oraz lekarzy, dla których na zawsze pozostanie niedoścignionym Mistrzem. Pogrążeni w smutku składamy Rodzinie i Najbliższym Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia. Ordynator oraz Pracownicy Oddziału Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie
End of content
No more pages to load
Mariola
13yrs
Eugeniusz
13yrs
Wincentyna
13yrs
Hanna Nowakowska
13yrs
jan
13yrs