Włodzimierz Braniecki

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 18.12.2015
Głos Wielkopolski

Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci
Włodzimierza Branieckiego
wieloletniego dziennikarza „Głosu Wielkopolskiego”,
nietuzinkowej osobowości,
pomysłodawcy wielu cennych dla regionu inicjatyw kulturalnych,
inicjatora Ogólnopolskiej Nagrody Poetyckiej im. Kazimiery Iłłakowiczówny,
współtwórcy Medali Młodej Sztuki.
Rodzinie i Bliskim
wyrazy współczucia
składa
Marek Woźniak
Marszałek
Województwa Wielkopolskiego
wraz z Zarządem

Plaża

Dnia 15 grudnia 2015 r. odszedł

Wspaniały Człowiek i nasz Przyjaciel

ś+p

Włodzimierz Braniecki

Żonie Katarzynie Branieckiej
i Synowi Stanisławowi
oraz całej Rodzinie

wyrazy głębokiego współczucia

składają

Przyjaciele z Poznańskiej Galerii Nowa

W dniu 15 grudnia 2015 zmarł

ś+p

Włodzimierz Braniecki

nasz ukochany Mąż i Tata

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 22 grudnia 2015 roku

o godz. 11.50 na cmentarzu junikowskim.

Katarzyna i Stanisław Branieccy

Z prawdziwym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Włodzimierza Branieckiego
znakomitego dziennikarza, związanego z naszym wydawnictwem autora wielu inspirujących książek o ludziach, miejscach, kulturze i sztuce.
Jego wizja Poznania na zawsze utrwaliła się w pamięci czytelników.
Zespół wydawnictwa Media Rodzina

Żegnamy dzisiaj wybitnego dziennikarza, artystę słowa

śp.

redaktora Włodzimierza Branieckiego

Miałem zaszczyt być Jego kolegą i przez 16 lat szefem. Teraz dziękuję za to, co wniósł do naszego życia w „Głosie Wielkopolskim”. Zaraził nas swoją fascynacją sztuką i tak powstała nasza „Galeria drugiego domu”, nagradzana przez premierów. Wykreował ideę przyznawania Medali Młodej Sztuki, które razem z Nim wręczałem licznym artystom. Był dobrym duchem słynnych „Obiadów w Głosie”. Przyczynił się do wydania 6 tomów książkowych z zapisem 200 obiadów. Organizował Konkurs Poetycki im. Kazimiery Iłłakowiczówny. Był dziennikarzem „Głosu”, a równocześnie w Teatrze Nowym prowadził galerię sztuki i współtworzył słynny spektakl „Oskarżony Czerwiec ’56”.
Przede wszystkim Włodek był mistrzem słowa. Nikt w Poznaniu nie konstruował zdań tak jak On. O zwykłych sprawach pisał pięknie. Niech w dobie banalnych SMS-ów i mejli Jego teksty pozostaną wzorem i inspiracją dla współczesnych dziennikarzy.

Marian Marek Przybylski
w latach 1989-2005
Prezes Oficyny Wydawniczej „Głos Wielkopolski”

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
*


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
w dowód pamieci


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Gota,​Roberta,​Andrzej


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wlaczam sie do lancucha pamieci o Wlodku. Wyrazy wspolczucia Najblizszym. Romuald Polczynski


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
MB.


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Grzegorz Stróżyk


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Alicja i Mirosław Milanowscy


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
krysia uczennica szkoły w Ruścu


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Włodku będzie Ciebie brakowało,,,​,,dziękuję za to, że byłeś Aurelia Pawlak


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
tomasz szymanski


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Jędrzej Stępak


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
maria


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Urszula


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Danuta i Piotr Szczechowiak


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
W imieniu Towarzystwa Przyjaciół Pro Sinfoniki im. Alojzego Andrzeja Łuczaka dziękujemy za przyjaźń i słowa ze Skrzydlatego „Muzyką jest dla mnie Pro Sinfonika…”


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Danuta i Piotr Szczechowiak


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Daniela Popławska


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Grażyna


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Krystyna Kucharzewska​-​Fengler


10 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia