Adam Guła

This was published in the following publications on 14.08.2014:
Dziennik Polski

Z głębokim żalem żegnamy zmarłego w dniu 7 sierpnia 2014 r.
Profesora ADAMA GUŁĘ
Pracownika Instytutu Techniki Jądrowej, a następnie Wydziału Fizyki i Techniki Jądrowej Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie w latach 1965-1997.
Profesor Adam Guła pracował nad zagadnieniami syntezy jądrowej,
prowadził badania nad zrównoważonym rozwojem energetyki,
był ekspertem w dziedzinie energetyki.

W Osobie Profesora straciliśmy wspaniałego Człowieka,
naszego wieloletniego współpracownika i Przyjaciela.
Profesor Adam Guła pozostanie zawsze w naszej pamięci.

Rodzinie Profesora
składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Dziekan, Rada Wydziału i Pracownicy
Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej
Akademii Górniczo-Hutniczej

Beach

„I wróci proch do ziemi, tak jak był,
I wróci duch do Boga, który go dał”.
[Ks. Koheleta]

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 7 sierpnia 2014 roku odszedł od nas, opatrzony św. sakramentami, ukochany Mąż, Ojciec, Dziadek,
człowiek pełen energii i niezwykłych pomysłów

چP
Prof. dr hab.
ADAM GUŁA

Będzie nam Ciebie brakowało.

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w poniedziałek,
18 sierpnia 2014 roku, o godzinie 14.00 w kaplicy
na Cmentarzu Parafialnym w Borku Fałęckim
przy ul. Zawiłej 53, po czym nastąpi odprowadzenie
Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Pogrążeni w żałobie
Żona, Córki i Synowie z Małżonkami oraz Wnuki

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci naszego kolegi
profesora ADAMA GUŁY
wieloletniego członka i w latach 2009-2011
Prezesa Polskiego Klubu Ekologicznego.
Rodzinie i Bliskim
przekazujemy wyrazy współczucia.
Zarząd Główny
oraz Koleżanki i Koledzy
z Polskiego Klubu Ekologicznego

Społeczność Akademii Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica w Krakowie
z głębokim żalem przyjęła wiadomość o śmierci
śp.
Prof. dr. hab. ADAMA GUŁY
Kierownika Katedry Zrównoważonego Rozwoju Energetycznego
na Wydziale Energetyki i Paliw w latach 1996-2008.
Jednego z założycieli Polskiego Klubu Ekologicznego.
Współtwórcy polsko-amerykańskiej Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii.
Cenionego w świecie eksperta ds. zrównoważonego rozwoju energetyki.
Kierownika wielu międzynarodowych projektów badawczych.
Wybitnego Naukowca
Znakomitego nauczyciela akademickiego

Wspaniałego Człowieka

Przyjaciela

Środowisko Akademii Górniczo-Hutniczej poniosło dotkliwą stratę.

Rodzinie Zmarłego

wyrazy szczerego współczucia
składają
Rektor i Senat AGH

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 7 sierpnia 2014 roku zmarł
.
ś†p
prof. dr hab.
ADAM GUŁA

Fizyk, urodzony we Lwowie,
Kierownik Katedry Zrównoważonego Rozwoju Energetycznego w latach 1996-2008,
jeden z założycieli Polskiego Klubu Ekologicznego,
współtworzył polsko-amerykańską Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE),
a w r. 2000 Stowarzyszenie The Krakow Institute for Sustainable Energy,
współzałożyciel wielu lokalnych oraz międzynarodowych instytucji,
tj. International Network for Sustainable Energy (INFORSE)
i Stowarzyszenia Gmin „Polska Sieć – Energie Cites”,
członek rad programowych wielu czasopism branżowych oraz instytucji,
pracował nad zagadnieniami syntezy jądrowej,
na początku lat 90. skierował swoje zainteresowania
na badania nad zrównoważonym rozwojem energetyki,
stając się ekspertem w tej dziedzinie.
Począwszy od r. 1992 kierował pracami polskich zespołów
w szeregu międzynarodowych projektów w zakresie efektywności energetycznej
i energii odnawialnych w ramach programów
USAID, GEF i EU (FP, THERMIE, SAVE, ALTENER, TEMPUS, EIE oraz AsiaLink).

Odszedł od nas skromny, mądry i szlachetny Człowiek, wybitny Naukowiec,
wielce ceniony Nauczyciel Akademicki, wspaniały i lubiany Kolega oraz Przyjaciel.
Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Rodzinie
składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia.

Dziekan, Pracownicy i Studenci Wydziału Energetyki i Paliw
Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 18 sierpnia 2014 roku
o godz. 14.00 w kaplicy Cmentarza Parafialnego w Borku Fałęckim
przy ul. Zawiłej 53 w Krakowie.

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user

Maciej Helis z rodziną


11yrs

Image chosen by user

Stanislaw Fulinski


11yrs

Image chosen by user

Joanna


11yrs

Image chosen by user

wioletta bartczak


11yrs

Image chosen by user

Sebastian Kohut


11yrs

Image chosen by user

Ania i Marek Kowalscy


11yrs

Image chosen by user

Ewa i Zdzichu - PJD


11yrs

Image chosen by user

Marek Kohut 15.08.2014


11yrs

Image chosen by user

Ania i Marek Kowalscy


11yrs

Image chosen by user

Ztgmunt K. Wyrazy współczucia


11yrs

Image chosen by user

Krystyna Kubica


11yrs

Image chosen by user

Eugeniusz Łącki


11yrs

Image chosen by user

Zygmunt Parczewski - Warszawa


11yrs

Image chosen by user

Hanna Bartoszewicz​-​Burczy


11yrs

End of content

No more pages to load