Leopold Michalczyk

This was published in the following publications on 08.12.2015:
Express Bydgoski

"Gdyby miłość mogła uzdrawiać, a łzy wskrzeszać, byłbyś z nami"

Z sercem pełnym bólu i smutku zawiadamiamy,
że dnia 05.12.2015 r. odszedł od nas
mój ukochany Mąż, nasz Tata, Teść i Dziadek

śp.
LEOPOLD MICHALCZYK

lat 83

Pogrzeb odbędzie się dnia 09.12.2015 r. o godz. 13.30
na cmentarzu parafialnym przy ul. Zaświat w Bydgoszczy.

Pogrążeni w smutku
Żona i Synowie z Rodzinami

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user
RIP... nad ZACHEMEM. To Kadra inż-techniczna absolwentów PŚST w Bydgoszczy przy ul. Św. Trójcy 37, własnym sumptem uruchomiła unikatowy półprodukt Epichlorohydrynę wraz z Elektrolitycznym paliwem wodorowym z solanki, co zaczynało nasz region Brda-Wisła-Noteć czynić Krainą Mlekiem i Miodem płynącą. Pokolenie po nas Poldek, bardziej utytułowane, bo pani ekspert doktoratem obwieszona, wespół z UPT obie wytwórnie opchnęli, abyśmy dzisiaj mogli pozostali jeszcze przy życiu, zachwycać się Inwestycjami robionymi w Bydgoskim Parku Przemysłowo-​Technol​ogicznym z lotu ersatz ptaka... drona - FF

FF z W-wy


7yrs

Image chosen by user
RIP

M.K


7yrs

Image chosen by user
Dzisiaj Poldek, to nawet trudno doszukać się wspólnych cech przystających doktoratu pani expert , nawet do pierwszego naszego tytułu laboranta, uzyskanego w Gimnazjum Chemicznym PŚST w Bydgoszczy.Taki to, regres pokoleniowy. Stąd nasze Cobbler, stick to your last... Bandera Rosa expert. R.I.P - FF.

FF z W-wy


7yrs

Cobbler, stick to your last.

FF z W-wy


7yrs

Image chosen by user
To już 71 lat minęło Poldek, gdy siedząc obok siebie w Audytorium Chemicznym, usłyszeliśmy w 1947 roku o perspektywicznym nowym możliwym do uzyskania paliwie, przez podziemne zgazowanie węgla. Ciebie, już niema wśród nas ponad trzy lata, a ja zmuszony jestem nadal słuchać, tej czczej gadaniny cd.. Od samego tylko "mielenia językiem", nić jeszcze na świecie nie powstało. Aż łza w oku się kręci, na wspomnienie budowania równolegle w "ZACHEMIE"wraz z instalacją EPI, nowoczesnego Wydziału Hydrolizy Solanki o standardzie światowym, wytwarzania wtedy już rewelacyjne na dzisiejsze czasy, EKO-Paliwo-wodorowe, które uszlachetniane dodatkowo spirytusem spożywczym - etanolem, przy spalaniu, miast powiększać zabójczy smog, spala się na... H2O ! I pomyśleć, że Hydroliza została dodana jako bonus dodatkowy przy opychaniu epichlorohydryny, przez "panią expert" utytułowaną dr Otto pytanie ?! Czy stojący teraz nad grobem, doskonalący przez całe swe życie zawodowe pracę dyplomową zapoczątkowaną na prestiżowej PG, aby na 1/2 kartce formatu A-4, umieścić tylko sam wzór z oznacznikami z recenzją prekursorską, tylko po to, aby swój doktorat poniżyć do poziomu "pani expert". Spoczywaj Poldek w spokoju i Bogu - FF

FF z W-wy


7yrs

Image chosen by user
To już 71 lat minęło Poldek, gdy siedząc obok siebie w Audytorium Chemicznym, usłyszeliśmy w 1947 roku o perspektywicznym nowym możliwym do uzyskania paliwie, przez podziemne zgazowanie węgla. Ciebie, już niema wśród nas ponad trzy lata, a ja zmuszony jestem nadal słuchać, tej czczej gadaniny cd.. Od samego tylko "mielenia językiem", nić jeszcze na świecie nie powstało. Aż łza w oku się kręci, na wspomnienie budowania równolegle w "ZACHEMIE"wraz z instalacją EPI, nowoczesnego Wydziału Hydrolizy Solanki o standardzie światowym, wytwarzania wtedy już rewelacyjne na dzisiejsze czasy, EKO-Paliwo-wodorowe, które uszlachetniane dodatkowo spirytusem spożywczym - etanolem, przy spalaniu, miast powiększać zabójczy smog, spala się na... H2O ! I pomyśleć, że Hydroliza została dodana jako bonus dodatkowy przy opychaniu epichlorohydryny, przez "panią expert" utytułowaną dr Otto pytanie ?! Czy stojący teraz nad grobem, doskonalący przez całe swe życie zawodowe pracę dyplomową zapoczątkowaną na prestiżowej PG, aby na 1/2 kartce formatu A-4, umieścić tylko sam wzór z oznacznikami z recenzją prekursorską, tylko po to, aby swój doktorat poniżyć do poziomu "pani expert". Spoczywaj Poldek w spokoju i Bogu - FF

FF z W-wy


7yrs

Image chosen by user
To już 71 lat minęło Poldek, gdy siedząc obok siebie w Audytorium Chemicznym, usłyszeliśmy w 1947 roku o perspektywicznym nowym możliwym do uzyskania paliwie, przez podziemne zgazowanie węgla. Ciebie, już niema wśród nas ponad trzy lata, a ja zmuszony jestem nadal słuchać, tej czczej gadaniny cd.. Od samego tylko "mielenia językiem", nić jeszcze na świecie nie powstało. Aż łza w oku się kręci, na wspomnienie budowania równolegle w "ZACHEMIE"wraz z instalacją EPI, nowoczesnego Wydziału Hydrolizy Solanki o standardzie światowym, wytwarzania wtedy już rewelacyjne na dzisiejsze czasy, EKO-Paliwo-wodorowe, które uszlachetniane dodatkowo spirytusem spożywczym - etanolem, przy spalaniu, miast powiększać zabójczy smog, spala się na... H2O ! I pomyśleć, że Hydroliza została dodana jako bonus dodatkowy przy opychaniu epichlorohydryny, przez "panią expert" utytułowaną dr

FF z W-wy


7yrs

Image chosen by user
<p>Mamy 2018 rok, Setną Rocznicę Odzyskanej Niepodległości Państwowej i Wolną Ojczuznę w 1918 roku po ponad wiekowej niewoli i równocześnie 70- tą rocznicą usunięcia w 1948 roku nam uczniom Gimnazjum, Katechetę - Ks. Prałata Piotra Rynkiewicza, którego zastąpił na krótko Ksiądz Pomian, by w końcu całkowicie znieść naukę religii w szkołach.</p><p>Te, półtora roku nauki Poldek, wystarczyło Prałatowi - Kapelanowi Armmii Krajowej z Wileńszczyzny, wykształcić nam prawidłowe postawy służenia Ojczyźnie w obliczu alte Kameraden, Riebbentropp-​Mołoto​w. </p><p>Od 1948 roku, to nieustanne nękanie i gnębienie Księdza Prałata, by w końcu na przełomie marca i kwietnia 1960 roku zamordować GO podstępnie jak wielu, wielu dalszych Kapłanów przez polskojęzycznych homo sovieticus. FF</p>

FF


8yrs

Image chosen by user
Rok 2016, to 70 rocznica przekazania nam ogołoconych Dynamit Werke. Dzisiaj widzimy, jak bardzo zostaliśmy ukształtowan​i do innowacyjnyc​h wdrożeń przez tych, którzy odeszli przed nami. Uruchomieniu EPI w ZCH nie sprostało bryt konsorcjum.​FF


9yrs

Image chosen by user
Dzisiaj,"Der süße Brei" z Epi - szczytowe osiągnięcie Twojej Poldek Kadry inż-​technicznej, płynie szerokim strumieniem nad Renem w Ludwigshafen​, w Badeńskiej Fabryce Aniliny i Sody koncernu - BASF a nie w Naszym Regionie Brda-Wisła-​Noteć.FF


9yrs

Image chosen by user
TDA,TDI,​PPUR,​Epihlorohydr​yny.​.. już nie ma. Nie będzie i nas. Pozostanie jednak stale rosnący na te produkty zbyt, który dzisiejsze Pokrzywy nad Brdą zmieniłby w Krainę mlekiem i miodem płynącą tylko z Epi- jedynego producenta na świecie.FF


9yrs

Image chosen by user
Darem Bożym,dla ukierunkowan​ia naszego młodego intelektu, to Katecheta - Ks. Prałat Piotr Rynkiewicz rep. z Wilna wraz z przedwojenny​mi magistrami,​polonistą .Świderskim i matematyczką Janczewską z ksywą Śruba - z motywacją wkręcana.RiP - FF


9yrs

Image chosen by user
Tobie przypadł zaszczyt przekształca​nia wojenną produkcję Dynamit AG w pokojową.​Mieliśmy Wsp.Naucz Zawodu: mgr Teodorę Kozłowską i obu Dyr ZCh - inż. dypl J. Olszewskiego i Zb.​Szczypińskie​go, którym zawdzięczamy osiągnięty sukces życiowy.FF


9yrs

Image chosen by user
Dzisiaj,​dzień naszej zadumy i refleksji Poldek. To już 69 lat minęło,gdy usiedliśmy obok siebie w ławie Gimn Chem w 1947r a 77,gdy miast usłyszeć 1-szy dzwonek szkolny,​zawyły syreny i stukasy wraz ze świstem spadających niemieckich bomb. FF


9yrs

Image chosen by user
Barbara i Jurek Porczyk


10yrs

Image chosen by user
Żegnaj Kolego, ze wspólnej ławy klasowej Audytorium Chemicznego w bydgoskich Państwowych Średnich Szkołach Technicznych - PŚST przy ul.Świętej Trójcy 37 w latach 40- tych ubw. - FF W-wa


10yrs

Image chosen by user
Spoczywaj Poldek w spokoju, tak jak teraz spoczywa "ZACHEM", który tętnił ŻYCIEM,gdy był zasilany najnowocześn​iejszymi technologiam​i tworzonymi w Twoim Biurze a których kres nastąpił z chwilą Twojego przejścia w st.​spoczynku.​Żegnaj - FF


10yrs

End of content

No more pages to load