Tomasz Opala

This was published in the following publications on 29.11.2014:
Głos Wielkopolski

Z ogromnym smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci

prof. dr. hab. n. med.
Tomasza Opali

wspaniałego Lekarza, Człowieka o wielkim sercu.

Rodzinę

proszę o przyjęcie wyrazów głębokiego współczucia.

Poseł do Parlamentu Europejskiego
Krystyna Łybacka

Beach

Żegnamy Naszego Kochanego Szefa

Profesora Tomasza Opalę

Człowieka wielkiego serca, optymistę o niezwykłym poczuciu humoru.
Energiczny, pełen planów, w pełni oddany swojej pracy.
Nikomu nie odmówił pomocy, nawet gdy choroba odbierała mu siły.

Profesorze, zawsze będziemy pamiętać o Tobie.

Czesia, Sylwia, Kuba, Piotr

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci

prof. dr. hab. n. med.
Tomasza Opali

Szlachetnego i życzliwego Człowieka,
Lekarza o wielkim sercu.

Rodzinie i Współpracownikom Pana Profesora

składam
wyrazy głębokiego współczucia.

Bożena Szydłowska
Poseł na Sejm RP

Ze smutkiem żegnamy

prof. dr. hab. n. med. Tomasza Opalę

Dyrektora Ginekologiczno-Położniczego
Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego
im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Rodzinie i Bliskim

składamy
wyrazy głębokiego współczucia.

Pracownicy Kliniki Ginekologii I
i Pracowni Patofizjologii Szyjki Macicy
GPSK UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Prof. zw. dra hab. n. med. Tomasza Opali

Dyrektora Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu,
Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego
w latach 2003-2008.

Wyrazy głębokiego współczucia

Rodzinie i Bliskim

składają
Dyrekcja i pracownicy
Wielkopolskiego Centrum Onkologii

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu
naszego Dyrektora, Kolegi, Przyjaciela

Prof. Tomasza Opali

Żegnamy Go
pogrążeni w smutku, z poczuciem ogromnej straty

Zespół Kliniki Ginekologii Operacyjnej
szpitala przy ul. Polnej

„Vitae comes mors est”
/„Śmierć jest towarzyszką życia”/

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość,
że odszedł na zawsze

Prof. dr hab. nauk med.
Tomasz Opala

Dyrektor
Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,

Kierownik Katedry
Zdrowia Matki i Dziecka.

Wspaniały lekarz
Pogodny duchem
Szlachetny sercem
Żył z determinacją
Leczył z pasją

Rodzinie i Bliskim

serdeczne wyrazy współczucia
składają

Dyrekcja i Pracownicy
Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego
im. Józefa Strusia w Poznaniu

Ut vivas, disce mori
(„Jeśli chcesz żyć, ucz się umierać”)

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość,
że odszedł na zawsze

Prof. dr hab. nauk med.
Tomasz Opala

Dyrektor
Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
Kierownik Katedry Zdrowia Matki i Dziecka,
Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w latach 2003–2008,

Współtwórca Ogólnopolskiego Związku Pracodawców
Samodzielnych Publicznych Szpitali Klinicznych.

Wybitny lekarz.
Nauczyciel adeptów sztuki medycznej.
Utalentowany menedżer i organizator Służby Zdrowia.
Obdarzony niezmiennym poczuciem humoru Człowiek,
Przyjaciel, na którego zawsze można było liczyć.

Rodzinie i Bliskim

serdeczne wyrazy współczucia
składają

Zarząd i Członkowie
Wielkopolskiego Związku Zakładów Opieki Zdrowotnej
Organizacji Pracodawców

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy

prof. dr. hab. n. med. Tomasza Opalę

Człowieka o wielkim sercu i życzliwości.

Rodzinie Zmarłego

wyrazy głębokiego współczucia
składają

Kierownik i Pracownicy
Katedry i Zakładu Organizacji i Zarządzania w Opiece Zdrowotnej,
Wydziału Nauk o Zdrowiu, Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

oraz Członkowie Polskiego Towarzystwa Nauk o Zdrowiu.

W dniu 28 listopada 2014 r. zmarł

prof. dr hab. Tomasz Opala

wieloletni Dyrektor Szpitala,
nasz wspaniały Przełożony, Kolega i Przyjaciel.
Pozostawił po sobie wielką pustkę.

Łączymy się w ogromnym żalu

z Rodziną i Bliskimi

Zespół
Kliniki Położnictwa i Chorób Kobiecych
Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Z głębokim żalem żegnamy

Tomka Opalę

Tak trudno pogodzić się ze stratą naszego Przyjaciela,
Towarzysza wielu wspaniałych spotkań,
Człowieka zawsze otwartego na potrzeby innych...

Składamy wyrazy współczucia

Żonie Elżbiecie
i Najbliższym

Krystyna i Jacek Brązert

Z głębokim żalem żegnamy naszego
Przyjaciela i Kolegę

Ś + P
Tomasza Opalę

Koledzy
z Lions Club Poznań 1990

Z głębokim żalem i smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

prof. dr. hab. n. med.
Tomasza Opali

Dyrektora Ginekologiczno-Położniczego
Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Rodzinie i Bliskim

wyrazy głębokiego współczucia
składa

Dyrektor Naczelny
wraz z Zespołem Pracowników
SZOZ nad Matką i Dzieckiem
w Poznaniu

Z głębokim żalem żegnamy

Pana
prof. dr. hab. med.
Tomasza Opalę

Dyrektora Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego
Uniwersytetu Medycznego
im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Serdeczne wyrazy współczucia

Najbliższym

składają

Dyrekcja i Pracownicy
Wielkopolskiego Centrum
Pulmonologii i Torakochirurgii
im. Eugenii i Janusza Zeylandów

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że dnia 28 listopada 2014 r. odszedł od nas
nasz ukochany Mąż, Tata, Teść i Dziadek

Ś+P
prof. Tomasz Opala

Pogrzeb odbędzie się 6 grudnia o godz. 12.30
na cmentarzu junikowskim.

W smutku pogrążona
Rodzina

Z głębokim żalem i smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Prof. dr. hab.
Tomasza Opali

Najszczersze wyrazy współczucia

Rodzinie i Najbliższym

składają

Dyrekcja i Pracownicy
Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu

Z głębokim żalem i smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego

Przyjaciela.

Tomku,
na zawsze pozostaniesz w naszych sercach.

Elżuni i Dzieciom

składamy serdeczne wyrazy współczucia i szczerego bólu.

Iwona i Andrzej, Ewa i Ryszard, Ania i Grzegorz, Ewa i Jacek

Z wielkim żalem żegnamy naszego Dyrektora,

Pana prof. dr hab.
Tomasza Opalę

Człowieka oddanego swojej pracy, życzliwego pacjentom i personelowi.

Rodzinie Zmarłego

wyrazy współczucia składa

zespół lekarzy i pielęgniarek
z Kliniki Anestezjologii w Położnictwie i Ginekologii.

Z głębokim smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Ś+P
Prof. dr. hab. Tomasza Opali

Oddanego Przyjaciela,
na którego pomoc i wsparcie mogliśmy zawsze liczyć.
Będzie nam bardzo brakowało Jego dobroci i życzliwości.

Elżbiecie i Dzieciom

wyrazy szczerego współczucia
składają

Maja i Krzysztof Drews
z Rodziną

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Prof. dr. hab. Tomasza Opali

Naszego wieloletniego Dyrektora, Kolegi i Przyjaciela,
wychowawcy wielu pokoleń studentów i lekarzy,
wybitnego lekarza i organizatora, prawego i życzliwego człowieka.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Rodzinie i Najbliższym

wyrazy szczerego współczucia
składa

Zespół Kliniki Perinatologii i Chorób Kobiecych
Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Przepełnieni głębokim smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Prof. dr. hab. med.
Tomasza Opali

Wyrazy głębokiego współczucia

Rodzinie

składają

Dyrekcja
oraz Pracownicy
Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera
Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

28 listopada 2014 roku
odszedł od nas na wieczny dyżur
po nierównej walce z chorobą

Prof. medycyny Tomasz Opala

Wieloletni Dyrektor Szpitala Ginekologicznego
Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, „Polnej”

Zapamiętamy Go jako wspaniałego lekarza i otwartego, pogodnego człowieka.
Życzliwego dla wszystkich, nie tylko dla rodziny i przyjaciół.
Doskonałego kompana, o wielkim sercu, lwiej odwadze i dużym poczuciu humoru.
Kochał ludzi i życie, i potrafił się nimi cieszyć. Szkoda, że tak krótko...
Odszedł od nas Drogi Kolega i Przyjaciel.

Żonie Elżbiecie, Córkom i Synowi

składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Jurek i Mariola Więznowscy z Rodziną

Dlaczego ludzie mądrzy i dobrzy tak szybko odchodzą...

Tomek Opala

odszedł.

Wyrazy szczerego i głębokiego współczucia

Tobie Elżbieto
oraz wszystkim Bliskim

składają
Ewa i Krzysztof Olejniczakowie

Z głębokim żalem i smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Profesora
Tomasza Opali

wybitnego lekarza,
Dyrektora Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UMP,
uznanego specjalisty w ginekologii i położnictwie.

Pozostanie w naszej pamięci jako wielki lekarz i wspaniały człowiek.

Rodzinie i bliskim
składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Kierownicy Klinik Ortopedycznych
Szpitala im. W. Degi
prof. Marek Jóźwiak, prof. Jacek Kaczmarczyk,
prof. Jacek Kruczyński, prof. Leszek Romanowski

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość,
że w dniu 28 listopada 2014 roku zmarł

śp.
Prof. dr hab. med. Tomasz Opala

Był naszym Kolegą ze studiów i serdecznym Przyjacielem,
z którym spędzaliśmy niezapomniane wakacje.

Tomku,
dziękujemy Tobie za Twoją przyjaźń,
pozostaniesz w naszej serdecznej pamięci,
pustka po Twoim odejściu jest nie do zapełnienia…

Łączymy się duchowo z pogrążonymi w bólu

Najbliższymi Tomka

Ania i Witek Bieleńscy
z Andrzejem

Z głębokim żalem i smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Prof. dr. hab. n. med.
Tomasza Opali

Rodzinie i Najbliższym

składamy
wyrazy szczerego współczucia.

Kierownik i Pracownicy
Katedry i Kliniki Onkologii
Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Człowiek odchodzi, ale dobro,
które czynił, pozostaje na zawsze
„Non omnis moriar”

Z ogromnym smutkiem żegnamy
zmarłego w dniu 28 listopada 2014 roku
Naszego Wspaniałego Przyjaciela i Kolegę

prof. dra hab. Tomasza Opalę

chociaż trudno żegnać na zawsze kogoś,
kto jeszcze mógłby być z nami

Wyrazy szczerego współczucia wraz ze słowami otuchy

Żonie Elżbiecie, Córkom, Synowi i Bliskim

Tomku,

wspomnienia wspólnych wakacji oraz niezliczonych chwil
spędzonych w Twoim towarzystwie pozostaną w naszej pamięci.

Tomku, będzie nam brakowało Twojego uśmiechu.
Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach!

Twoi Przyjaciele
Małgorzata i Piotr, Małgorzata i Paweł, Mariola i Mieczysław, Zofia i Stefan, Grażyna i Marek, Izabela i Łukasz, Krystyna i Stanisław

Z powodu śmierci

prof. dr. hab. n. med.
Tomasza Opali

Rodzinie

składamy wyrazy głębokiego współczucia

Justyna, Piotr, Agnieszka Jasińscy

Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość
o śmierci mojego Przyjaciela

Prof. dra hab. Tomasza Opali

wspaniałego Człowieka, wybitnego ginekologa,
doświadczonego nauczyciela akademickiego
oraz wieloletniego Kolegi Dyrektora.

Był Osobą chętnie i bezinteresownie służącą swoją radą i pomocą.

Rodzinie i Bliskim

wyrazy współczucia
składa

Mariusz Kozierowski
Dyrektor Zarządu Prywatnej Lecznicy Certus w Poznaniu

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

prof. dra hab. n. med.
Tomasza Opali

wieloletniego dyrektora
Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego
Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Rodzinie i Bliskim

składamy wyrazy szczerego współczucia

Rada Nadzorcza i Zarząd Phytopharm Klęka SA

Z głębokim smutkiem żegnamy
Naszego Kochanego Szefa

Profesora
Tomasza Opalę

Kierownika Katedry Zdrowia Matki i Dziecka

Człowieka o wielkim sercu, przyjaciela i przewodnika.
Jego nauki pozostaną na zawsze w naszych umysłach, a dobro w sercach.

Pracownicy
Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka i Zakładu Praktycznej Nauki Położnictwa
Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość,
że dnia 28 listopada 2014 r. zmarł

prof. zwyczajny dr hab. n. med.
Tomasz Opala

Dyrektor Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego
UM w Poznaniu.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego

głębokie wyrazy współczucia
składają

Zarząd i Pracownicy Centrum Medycznego HCP Sp. z o.o.

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość,
że odszedł z naszego grona

prof. zwyczajny dr hab. n. med.
Tomasz Opala

Kierownik Katedry Zdrowia Matki i Dziecka,
Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w latach 2003-2008,
Członek Senatu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Wielce zasłużony nauczyciel akademicki
i wychowawca wielu pokoleń studentów oraz kadry uniwersyteckiej.
Człowiek wielkiego serca i umysłu
na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Rodzinie Zmarłego

głębokie wyrazy współczucia
składają

Rektor i Senat,
Dziekani i Rady Wydziałów
Nauk o Zdrowiu, Lekarskiego I, II oraz Farmaceutycznego,
Dyrekcja i Pracownicy
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość,
że odszedł z naszego grona

prof. zwyczajny dr hab. n. med.
Tomasz Opala

Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w latach 2003-2008.
Kierownik Katedry Zdrowia Matki i Dziecka.
Wielce zasłużony nauczyciel akademicki
i wychowawca wielu pokoleń studentów, lekarzy oraz kadry uniwersyteckiej.
Człowiek wielce życzliwy i szlachetny
na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Rodzinie Zmarłego

wyrazy głębokiego współczucia
składają

Dziekan i Prodziekani
oraz pracownicy Wydziału Nauk o Zdrowiu
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Ze smutkiem żegnamy prof. dr. hab. n. med.
Tomasza Opalę
Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Pracownicy NSZOZ "Medisana"

Z najgłębszym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

śp.
prof. dr. hab. n. med.
Tomasza Opali

profesora na Wydziale Medycznym
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej
im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu,

wieloletniego dyrektora Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego
Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W Zmarłym straciliśmy znakomitego lekarza, wybitnego naukowca i dydaktyka,
a przede wszystkim wspaniałego Człowieka i Przyjaciela,
który z pasją oddawał się pracy jako wykonawca duchowego testamentu
i kontynuator dzieła swojego Mistrza prof. Tadeusza Pisarskiego.

Łączymy się w bólu z Rodziną i Przyjaciółmi Zmarłego,
składając najszczersze wyrazy współczucia i kondolencje.

Pogrążeni w smutku

Rektor, Senat
i Społeczność Akademicka Wydziału Medycznego
PWSZ w Kaliszu

Z głębokim smutkiem żegnamy
Wspaniałego Dyrektora i Człowieka

prof. dra hab. n. med.
Tomasza Opalę

Dobro pacjenta i pracowników było dla Niego najważniejsze,
a optymizm i energia drugą naturą.
Jego przedwczesne odejście pozostawiło pustkę w naszych sercach.

Wyrazy współczucia

Rodzinie Zmarłego

składają

Kierownictwo i Pracownicy Centralnego Laboratorium
Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM
im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci

śp.
prof. Tomasza Opali

wieloletniego Dyrektora Ginekologiczno-Położniczego
Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
Kierownika Katedry Zdrowia Matki i Dziecka,
Członka Senatu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
oraz Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu w latach 2003-2008.

Jego odejście to dla medycyny polskiej wielka strata.

Rodzinie i Bliskim

wyrazy współczucia i żalu
przekazuje

Jan Grabkowski
Starosta Poznański
z Zarządem Powiatu w Poznaniu

W dniu 28 listopada 2014 r. zmarł

śp.
Tomek Opala

Wspaniały Człowiek, Podróżnik.

To smutne.

Elżuniu, jesteśmy z Tobą.

Gosia i Tomek Mrozowie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

profesora dr. hab. med.
Tomasza Opali

wybitnego lekarza i cenionego nauczyciela akademickiego,
niezawodnego Przyjaciela,
który przez całe życie kierował się wartościami prawego Człowieka,
tolerancją, dobrocią i życzliwością wobec ludzi.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Wyrazy szczerego współczucia

Rodzinie i Bliskim

składają pogrążeni w smutku

Anna i Marek Spaczyńscy,
Beata i Robert Spaczyńscy

Z głębokim smutkiem żegnamy

Prof. dra hab. med.
Tomasza Opalę

Zachowamy w naszej pamięci
pełnego pogody Człowieka i oddanego Przyjaciela.

Elżbiecie i Rodzinie

wyrazy współczucia składają

Przyjaciele i Sąsiedzi z Wilczego Młyna

Z głębokim żalem i smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

prof. dr. hab. Tomasza Opali

Dyrektora Ginekologiczno-Położniczego
Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego
im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Rodzinie Zmarłego

wyrazy szczerego współczucia
składa

Dyrekcja Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość,
że odszedł od nas nasz bliski Przyjaciel

Prof. dr hab. med.
Tomasz Opala

Był doskonałym lekarzem,
niezawodnym Przyjacielem i bliskim nam Człowiekiem.

Rodzinie Tomka

składamy z serca płynące kondolencje.

Pogrążeni w smutku
Przyjaciele z Med Clubu

Z ogromnym bólem i żalem przyjęliśmy wiadomość
o przedwczesnej śmierci

Prof. dr. hab. Tomasza Opali

wieloletniego Dyrektora Naszego Szpitala.

Był cenionym lekarzem, obdarzonym niezwykłą intuicją i charyzmą,
menedżerem, wychowawcą wielu pokoleń studentów,
człowiekiem wielkiego serca.

Dobro pacjentów i Szpitala, którym kierował, zawsze było dla niego najważniejsze.
Pełen planów, optymizmu i energii do ostatnich dni.

Jego przedwczesne odejście pozostawiło pustkę w naszych sercach.

Żegnaj Dyrektorze…

Wyrazy głębokiego współczucia

Rodzinie Zmarłego

składają pogrążeni w smutku

Dyrekcja oraz pracownicy Szpitala

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość,
iż 28 listopada 2014 r.
opuścił nas na zawsze

Prof. dr hab. Tomasz Opala

wybitny specjalista w ginekologii i położnictwie, nauczyciel akademicki,
wieloletni Dyrektor Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Człowiek wielkiego serca, umysłu i czynu.

W żalu pogrążona

Rada Społeczna
Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM
w Poznaniu

Dnia 28 listopada 2014 r. zmarł

prof. dr hab. med.
Tomasz Opala

dyrektor Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego
Uniwersytetu Medycznego
im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Rodzinie i Współpracownikom
składam wyrazy głębokiego współczucia.

Filip Nowak
dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Prof. dra hab.
Tomasza Opali

Dyrektora Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego
Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu

Rodzinie i Bliskim

wyrazy współczucia składa

Dyrekcja Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego
Narodowego Funduszu Zdrowia

Ze smutkiem żegnamy niezwykłego człowieka,
naszego dobrego i wieloletniego Przyjaciela

Śp.
Prof. dra hab. n. med.
Tomasza Opalę

Wyrazy współczucia składamy

Żonie Elżbiecie oraz Rodzinie

Hania i Mirek Bąkiewiczowie
Marysia i Jan Szambelańczykowie

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś+p.
Prof. dra hab.
Tomasza Opali

wspaniałego Lekarza, Człowieka o wielkim sercu.

Łączymy się w bólu
z Rodziną Zmarłego

Dyrekcja
Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie
Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie

Tomku,

to pożegnanie jest ogromnie smutne, zbyt wczesne.

Pozostaniesz w naszej pamięci i wspomnieniach.

Najbliższym
pana profesora Tomasza Opali

składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia

Koleżanki i Koledzy
z VI grupy studenckiej

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość
o przedwczesnej śmierci

prof. dra hab. Tomasza Opali

wybitnego specjalisty z dziedziny położnictwa i ginekologii,
wspaniałego lekarza i naukowca, wychowawcy wielu pokoleń ginekologów i położników,
Prezesa Zarządu Wielkopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Żegnamy naszego Kolegę i Przyjaciela

Cześć Jego pamięci!

Wyrazy współczucia

Najbliższym

składają

Zarząd i Koledzy
z Wielkopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

Człowiek odchodzi, pamięć pozostaje...

28 listopada 2014 r. odszedł od nas

prof. dr hab.
Tomasz Opala

wspaniały, życzliwy Przyjaciel,
pełen energii, żartu i spontaniczności.

Trudno uwierzyć w to, że już się nie zobaczymy
i choć Twoje życie przeminęło, w naszych sercach pozostaniesz.

Składamy serdeczne wyrazy współczucia

Rodzinie oraz wszystkim Bliskim
naszego przyjaciela.

Wojciech Olejniczak, Stanisław Wachowiak, Leszek Wenderski

Z głębokim smutkiem i żalem żegnamy
Naszego Dyrektora

prof. dr. hab. n. med.
Tomasza Opalę

Rodzinie i Najbliższym

najszczersze wyrazy współczucia.

Pracownicy
Kliniki Neonatologii i Kliniki Zakażeń Noworodka
Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego
UM w Poznaniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

prof. dr. hab.
Tomasza Opali

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
jest tym, co naprawdę warto robić”

Takim pozostaniesz w naszej pamięci, Dyrektorze.

Zespół Pracowni RTG
Szpitala Gin.-Poł., ul. Polna

Z głębokim żalem i smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Prof. dr. hab. Tomasza Opali

„Nie liczy się wcale wspaniałość Twego działania,
ale miłość, jaką w to włożyłeś”

Za to wspaniałe serce łączymy się ze smutkiem

z Rodziną

Iwona i Kazimierz Rzymscy

Z głębokim smutkiem żegnamy

Pana
Prof. dr. hab. med.
Tomasza Opalę

Dyrektora Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego
Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego
w Poznaniu

Wspaniałego Lekarza
i naszego Przyjaciela

Rodzinie zmarłego Profesora
składamy wyrazy współczucia

Dyrekcja oraz Pracownicy Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego
Szpitala Klinicznego im. W. Degi UM
w Poznaniu

Z głębokim smutkiem żegnamy

prof. dr. hab. n. med. Tomasza Opalę

Wybitnego lekarza, Dyrektora Ginekologiczno-Położniczego
Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu,

Wspaniałego Nauczyciela i Człowieka.

Rodzinie i Najbliższym

składamy
wyrazy głębokiego współczucia.

Zespół Katedry i Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej
Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Przepełnieni głębokim smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś † p
Prof. dr. hab. med. Tomasza Opali

wyrazy głębokiego współczucia

Rodzinie

składają

Dyrekcja
oraz Pracownicy
Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego
Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

„Człowiek odchodzi, pamięć pozostaje”

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość,
że w dniu 28 listopada 2014 r. zmarł

prof. dr hab. n. med.
Tomasz Opala

Wieloletni Dyrektor Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego
Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu

Rodzinie oraz Najbliższym

wyrazy głębokiego współczucia i szczerego żalu
składają

Wspólnicy, Współpracownicy i Pracownicy
Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych P.J. Sowisło & Topolewski S.K.A.

„Są chwile, by działać, i takie,
kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los”
(Paulo Coelho)

Z wielkim żalem żegnamy

prof. dra hab. n. med. Tomasza Opalę

Przyjaciela, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Elu, łączymy się w bólu z Tobą i całą Rodziną.

Grażyna i Waldemar Szwarczyńscy z Izabellą i Patrycją

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user
Żal i smutek nadal trwają

Lekarze


5yrs

Image chosen by user
koleżanka ze szkoły


10yrs

Image chosen by user

LJ


11yrs

Image chosen by user

Joanna Jańczak


11yrs

Image chosen by user

Adam


11yrs

Image chosen by user

A.H


11yrs

Image chosen by user

A.H


11yrs

Image chosen by user

Wioletta Nowak


11yrs

Image chosen by user

Iza


11yrs

Image chosen by user

Natalia


11yrs

Image chosen by user

Basia i Błażej


11yrs

Image chosen by user

Basia i Błażej


11yrs

Image chosen by user

Bożena i Jerzy z Martą Adamcza


11yrs

Image chosen by user

Miecia Jurczyk


11yrs

Image chosen by user

Miecia Jurczyk


11yrs

Image chosen by user

Bożena i Jerzy z Martą Adamcza


11yrs

Image chosen by user

Hania i Gosia


11yrs

Image chosen by user

Dorota Skrzypczak


11yrs

Image chosen by user

Dorota Skrzypczak


11yrs

Image chosen by user

Sabina Dyból


11yrs

Image chosen by user

L.M


11yrs

Image chosen by user

Ewa i Stefan


11yrs

Image chosen by user

Piotr Bruszewski


11yrs

Image chosen by user

Piotr Bruszewski


11yrs

End of content

No more pages to load