Aleksander Benczak

This was published in the following publications on 29.05.2010:
Dziennik Łódzki

Ze smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 25 maja 2010 roku, w wieku 87 lat, zmarł nagle

Aleksander Benczak

aktor scen łódzkich i wieloletni wykładowca PWSFTViT w Łodzi.

Rodzina

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Dziękuje Panie Profesorze, że byłeś dla mnie najlepszyszym jurorem w Ozorkowie.

Michał Adryjańczyk


6yrs

Image chosen by user
Ania Dobrysiak


10yrs

Image chosen by user

Magda Lena Aleks Sandra


11yrs

Image chosen by user

Magda Lena Aleks Sandra


11yrs

Image chosen by user

Magda Lena Aleks Sandra


12yrs

Image chosen by user

Magda Lena Aleks Sandra


12yrs

Image chosen by user
<p>PUSTE MIEJSCE ...</p> <p>A nadzieja znów wstąpi w nas.<br />Nieobecnych pojawią sie cienie.<br />Uwierzymy kolejny raz,<br />W jeszcze jedno Boże Narodzenie.<br />I choć przygasł świąteczny gwar,<br />Bo zabrakło znów czyjegoś głosu,<br />Przyjdź tu do nas i z nami trwaj,<br />Wbrew tak zwanej ironii losu.<br />Daj nam wiarę, że to ma sens.<br />Że nie trzeba żałować przyjaciół.<br />Że gdziekolwiek są - dobrze im jest,<br />Bo są z nami choć w innej postaci.<br />I przekonaj, że tak ma być,<br />Że po głosach tych wciąż drży powietrze.<br />Że odeszli po to by żyć,<br />I tym razem będą żyć wiecznie<br />Przyjdź na świat, by wyrównać rachunki strat,<br />Żeby zająć wśród nas puste miejsce przy stole.<br />Jeszcze raz pozwól cieszyć się dzieckiem w nas,<br />I zapomnieć, że są puste miejsca przy stole.</p>


12yrs

Image chosen by user

Magda Lena Aleks Sandra


12yrs

Image chosen by user

Magda Lena Aleks Sandra


12yrs

Image chosen by user

Magda Lena Aleks Sandra


12yrs

Image chosen by user

Magda Lena Aleks Sandra


13yrs

Image chosen by user

M


14yrs

Image chosen by user

Anna


15yrs

<p>Smutno mi</p> Dwadzieścia lat temu byłem jego studentem. Bardzo go lubiłem. To był zwyczajnie - dobry człowiek. Żałuję, że nie spotkałem go później, żeby bez zobowiązań mu to powiedzieć. Spotykając w Polsce absolwentów kolejnych roczników wypytywałem ich o losy "Olka". Tak usłyszałem o niezbyt przyjaznych zachowaniach władz Szkoły, kłopotach ze zdrowiem, o trudach opieki nad żoną, o synu mieszkającym na drugim końcu świata wreszczie o jego śmierci. Mam nadzieję, że wieczne życie nagrodzi mu trudy doczesnego i to, że zamiast być cwaniakiem wolał być przyjacielem. Z szacunkiem. Przemysław Walich


16yrs

Image chosen by user

Przemek


16yrs

End of content

No more pages to load