Stanisław Gawinkowski.

This was published in the following publications on 26.09.2012:
Głos Koszaliński

Pogrążeni w głębokim smutku zawiadamiamy, że 19 września 2012 r. odszedł od nas nagle Ukochany Mąż, Tatuś, Teść, Brat i Dziadziuś

śp. Stanisław Gawinkowski.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się w środę, 26 września 2012 r. o godz.11.45 w sali ceremonialnej Domu Pogrzebowego „Wrotniewscy” przy ul. Różanej 8 w Koszalinie. Prosimy o nieskładanie kondolencji. Mikrobus z domu pogrzebowego na cmentarz podjedzie pod Wejście „E”. Rodzina.

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user
Na zawsze w naszych sercach.

Diana


7mos

Idąc cmentarną aleją...

Diana


1yr

Image chosen by user
" Idąc cmentarną aleją...

Diana


1yr

Image chosen by user
" Idąc cmentarną aleją...

Diana


1yr

Image chosen by user
Tęsknię

Diana


2yrs

Image chosen by user
Dziś mija 10 lat Tatko. Nic się nie zmieniło. Tęsknię każdego dnia jeszcze mocniej. Tak bardzo mi Ciebie brakuje.

DB


3yrs

Image chosen by user
By pamiętać! Jest tylko jeden taki dzień w roku gdzie przy mogiłach stoimy do zmroku, w złocie chryzantym, przy blasku zniczy biegnących godzin nikt z nas nie liczy. Przejżysta mgiełka grobami się snuje mistyczny nastrój dokoła panuje obecność czyjąś czujemy w okół kochanych osób przybyłych z obłoków. Z odległych do nas przybyli światów by pobyć z nami wśród zniczy i kwiatów, by w ciche się nasze słuchać rozmowy, zatęsknić za życiem straconym tak młodym. Grobowa cisza panuje dokoła nikt głośno nie mówi ani nie woła i nawet dzieci ucichły krzyki, wpatrzonych w na wietrze tańczące płomyki. A każdy z ludzi poważny skupiony w swej księdze życia przewraca strony, radości i smutki przeżywa na nowo w tęsknocie za bliską straconą osobą. I choćby nam lat upłynęło tysiąc, wydaje się wszystkim jak by to był miesiąc, w smutku, tęsknocie błądzą wspomnienia, tak bardzo daleko od śmierci, cierpienia. Przeszłości cienie wśród mogił się snują w powrotną drogę w zaświaty szykują, tysiące światełek im drogę oświeca, w gorących modlitwych Bogu poleca Bo oprócz modlitwy im więcej nie trzeba by mogły stanąć u progu Nieba.”

DIANA BADOWER


4yrs

Image chosen by user
DZIEŃ OJCA Chciałabym być teraz przy Tobie, by Cię przytulić, uścisnąć, pocieszyć choć nie znam sensownych słów, które brzmią mądrze w obliczu śmierci... Wiem jednak jaki to ból gdy umiera ktoś tak ukochany,wiem, że cząstka Ciebie umiera wraz z Nim, wiem jak ta śmierć Ciebie rani... Moje słowa nieporadne, banalne niewiele zmienią gdy Ty tak cierpisz... W pamięci zachowaj sobie ten obraz: Twój ojciec pogodny i uśmiechnięty... Zachowaj w sobie piękne wspomnienia, te wspólne lata, to jak Cię kochał... Są ludzie co ojców swych nie widzieli... ...Ja miałam szczęście mieć swego choć trochę... I chcę żebyś wiedział, że ja też cierpię, choć nie mam odwagi, by się odzywać.. Twój ból jest ze mną, Twój smutek we mnie... ... wszystko razem z Tobą przeżywam... Tęsknię bardzo Tatusiu......

DIANA BADOWER


5yrs

Image chosen by user
Tak bardzo tęsknimy.

Diana


5yrs

Image chosen by user
Czasem odchodzą nasze anioły I nagle w miejscu staje czas A z nimi cząstka nas odchodzi I wielki smutek marszczy twarz Czasem na chwilę gaśnie słońce Duszę wypełnia gęsty mrok Nikną nadzieje i marzenia I w pustce ginie tęskny wzrok Czasem odchodzą dobrzy ludzie Co nam pomogli w życiu wiele I próżno wtedy pytać Boga Czemu odchodzą przyjaciele Lecz oni ciągle przecież żywi Nadal wytrwale są wśród nas Ich dusze przy nas pozostały Tylko ich ciała zabrał czas

Diana


5yrs

Image chosen by user
Tęsknimy każdego dnia.

Diana


6yrs

Image chosen by user
'' Nieważne, czy rok minął, Dzień, miesiąc, czy też lata. Gdy odszedł ktoś... na zawsze, To tracisz cząstkę świata. I cząstkę samej siebie, Bo żyjesz już inaczej. Choć wstajesz co dzień rano, Choć śmiejesz się i płaczesz. Świat wygląda tak samo, Choć tyle się zmieniło... Nic już się nie powtórzy, Nie będzie już, jak było... Cóż zostało nam dzisiaj? Wspomnienia... ten czas, te chwile... To dużo... czy może niewiele... aż tyle, czy tylko tyle... ''

Diana Badower


7yrs

Image chosen by user
<p>Odszedłeś tak nagle bez pożegnania</p><p>Bez zbędnych słów i narzekania…</p><p>Cichutko, powoli jak ćma do światełka</p><p>W Twym sercu zgasła nagle iskierka.</p><p>Znak dałeś, że serce Twe kołacze,</p><p>Oh tato kiedy znów Cię zobaczę?</p><p>Całus na Twym czole złożony</p><p>Od Twych dzieci, wnuków i od żony.</p><p>To było ostatnie nasze pożegnanie,</p><p>Na wieki wieków przyszło to rozstanie.</p><p>A teraz w krainie wiecznego życia, gdzie oliwny gaj…</p><p>Gdzie pięknie pachną kwiaty, a sercu Boży raj</p><p>Siedzisz u boku Pana w anielskiej obsadzie</p><p>Nie martwiąc się niczym i nikim w zasadzie.</p><p>Modlitwy dla Ciebie codziennie składamy</p><p>I kwiaty i znicze dzisiaj Tobie damy.</p>

D.


8yrs

Image chosen by user
<h4><strong>'' </strong>Człowiek umiera... Znowu za szybko! Człowiek umiera... Razem z nim wszystko.. Tylko wspomnienia po nim zostają, Które wciąż mgliste z czasem się stają, Których tak wiele, jednak za mało... Znowu za szybko wszystko się stało! Czasu nie było na pożegnanie... Teraz zostało tylko płakanie. Teraz ten smutek w garści Cię trzyma, Trzyma za szyje, dusić zaczyna... Póki ktoś żyje, to go kochamy, Lecz to po śmierci go doceniamy. wtedy widzimy jaki był cenny, Wtedy ogarnia smutek brzemienny, Wtedy to rozpacz, wtedy tęsknota, Jakże naiwna życia prostota..... Wtedy wyrzuty nami władają, Wtedy uczucia hołdy składają... Wtedy za późno na przeprosiny, Jedno, co możemy - wciąż się modlimy... ''</h4>

D.


8yrs

Image chosen by user
<p>Chociaż dzisiaj nie mogę</p><p>przytulić się do Ciebie</p><p>wiem, że mnie słyszysz</p><p>przebywając w niebie.</p><p>Chciałabym podziękować</p><p>takim małym gestem</p><p>za życie i wychowanie</p><p>za to kim jestem.</p><p>Za moje dzieciństwo</p><p>jakie mi stworzyłeś</p><p>za miłość jaką mi dałeś</p><p>za to że ze mną byłeś.</p><p>Dzisiaj zamiast kwiatka</p><p>z modlitwą przychodzę</p><p>prosząc Pana o spokój</p><p>na Twej rajskiej drodze.</p><p>Teraz z mamą i tatą</p><p>w niebie masz mieszkanie</p><p>jak do Was przybędę</p><p>wyjdź mi na spotkanie.</p><p>Dla Tatki - Diana.</p>

D.


8yrs

Image chosen by user
<p>Pożegnanie Taty…</p><p>~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~​​~~</p><p>Tak nagle odszedłeś …Tato….</p><p>Tyle powiedzieć, ci chciałam,</p><p>Nie znałam Twych planów Boże…..</p><p>Może gdybym wiedziała….</p><p>Ty też nie wiedziałeś …Tato,</p><p>Że nadszedł już czas rozstania,</p><p>Bo przecież byś nie mógł odejść,</p><p>Tak nagle….bez pożegnania.</p><p>Pamiętam wszystko …Tato…</p><p>Uczyłeś mnie jak żyć dumnie,</p><p>Z tobą chodziłam za rękę,</p><p>By się nie zgubić w tłumie.</p><p>To pożegnanie jest …Tato,</p><p>Wiem, ze nie spotkam tu ciebie,</p><p>Jak sobie mam z tym poradzić,</p><p>Do dzisiaj wciąż tego nie wiem.</p><p>Nie byłam wtedy przy tobie,</p><p>Pamiętasz, to piękne lato,</p><p>Ty przecież musisz to wiedzieć,</p><p>Jak bardzo wciąż tęsknię….Tato…</p>

D.


8yrs

Image chosen by user
<p>" Jesteś taką godziną, która już nie wróci,</p><p>Zapomnianym uśmiechem, który bardzo smuci,</p><p>Stosem listów pożółkłych w głębinie szuflady,</p><p>I wspomnieniem, na które nie ma żadnej rady."</p>

D.


8yrs

Image chosen by user
<blockquote><span>Gdyby nie było śmierci, życie nie wydawałoby nam się takie piękne.</span></blockquote>

D.


8yrs

Image chosen by user
<blockquote>Zawsze przyjdzie, co ma przyjść, choćbyś zegar popchnął w tył. Nagłym błyskiem wróci myśl, że przyszło to co miało przyjść.</blockquote>

D.


8yrs

Image chosen by user
<p>"Ci, co odchodzą, </p><p>Wciąż z nami są. </p><p>I żyją sobie </p><p>Obok nas. </p><p>Patrzą z miłością </p><p>Na nasze dni</p><p>I Czasem się śmieją </p><p>Przez łzy. </p><p>Co tu jest jawą, co snem?</p><p>Kto tu istnieje, kto nie?</p><p>A może nas, tu nie ma nas, A oni są. "</p>

D.


8yrs

Image chosen by user
<blockquote><span>Nie żyjemy, aby umierać; ale umieramy, aby żyć wiecznie.</span></blockquote>

D.


8yrs

Image chosen by user
<p><span>" My nie umrzemy nigdy (...) Umiera tylko czas. Kiedy kochamy, stajemy się nieśmiertelni i niezniszczalni, jak bicie </span><a href="http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,145744,18035823,Serce__budowa_i_choroby_serca.html" title="http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,145744,18035823,Serce__budowa_i_choroby_serca.html">serca</a><span>, jak deszcz lub wiatr ........"</span></p>

D.


8yrs

Image chosen by user
<blockquote><span>„Śmierć jest pomocą i uspokojeniem. Dla wielkich bólów jedynym schronieniem”</span></blockquote>

D


8yrs

Image chosen by user
<blockquote><span>Gdzie dzisiaj Ty - tam będę ja, u Ciebie mgły i u nas mgła. Za Tobą kres, przed nami dal. Jak Ciebie żal, jak bardzo żal.</span></blockquote>


8yrs

End of content

No more pages to load