Stanisław Nowak
This was published in the following publications on 20.04.2012:
Dziennik Polski
This was published in the following publications on 20.04.2012:
Dziennik Polski
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dnia 18 kwietnia 2012 roku, przeżywszy lat 80,
po długiej i ciężkiej chorobie zmarł
ŚP
prof. dr hab. Stanisław Nowak
Najukochańszy Ojciec, Teść i Dziadek.
Wieloletni Pracownik Krakowskich Zakładów Elektronicznych „TELPOD", Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Mikroelektroniki Hybrydowej i Rezystorów,
Akademii Górniczo-Hutniczej,
Instytutu Technologii Elektronowej Oddział w Krakowie,
Członek Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk.
Msza św. żałobna odprawiona zostanie w dniu 24 kwietnia 2012 roku o godzinie 9.00
w nowej kaplicy na cmentarzu Batowickim, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.
Pogrążeni w głębokim smutku
Córki, Zięciowie, Wnuki i Rodzina
Prosimy o nieskładanie kondolencji.
Z głębokim żalem i smutkiem
zawiadamiamy, że 18 kwietnia 2012 r.
odszedł od nas w wieku 80 lat
Prof. dr hab. inż. STANISŁAW NOWAK
Profesor zwyczajny ITE ,
wybitny uczony, specjalista w zakresie technologii elektronicznych,
związany z naszym Instytutem od r.1973,
twórca i pierwszy Dyrektor w latach 1980 ÷1984 Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Mikroelektroniki Hybrydowej i Rezystorów,
zasłużony dla rozwoju Polskiego Przemysłu Elektronicznego,
odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski
oraz innymi licznymi odznaczeniami Państwowymi i Resortowymi,
autor licznych patentów, publikacji naukowych i monografii z dziedziny elektroniki,
członek założyciel Sekcji Polskiej ISHM (IMAPS),
promotor kilkunastu prac doktorskich,
wychowawca licznych pokoleń studentów,
Człowiek prawy, szlachetny i życzliwy ludziom
Rodzinie i Bliskim Pana Profesora składamy szczere wyrazy współczucia
Dyrekcja, Rada Naukowa i Pracownicy
Instytutu Technologii Elektronowej
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 18 kwietnia 2012 roku odszedł od nas
Ś P
Prof. dr hab.
STANISŁAW NOWAK
Odszedł od nas emerytowany, bardzo ceniony wieloletni pracownik
naukowo-dydaktyczny Katedry Elektroniki.
Wieloletni Dyrektor Instytutu, a następnie Katedry Elektroniki AGH.
Umiejętnie łączył wiedzę teoretyczną z wiedzą praktyczną z dziedziny elektroniki.
Całym życiem całkowicie oddany sprawom edukacji i nauki, chętnie dzielący się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Za swoją działalność odznaczony między innymi: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim OOP, Krzyżem Komandorskim OO,
a także Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy szczerego współczucia
Dziekan i Rada Wydziału
Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki
Akademii Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica w Krakowie
Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 18 kwietnia 2012 roku, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł
Prof. dr hab. inż. Stanisław Nowak
Wieloletni Dyrektor Instytutu Elektroniki, a następnie Kierownik Katedry Elektroniki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Odznaczony: Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Odznaką dla Miasta Krakowa, Złotymi Odznakami SEP i NOT.
Przewodniczący Sekcji Elektroniki w Zespole Elektroniki, Automatyki i Robotyki, Informatyki i Telekomunikacji – Komitetu Badań Naukowych, członek Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN, senior budowy pawilonu C-3 AGH, autor wielu publikacji naukowych i patentów z elektroniki, promotor wielu prac doktorskich. Jego działalność naukowa na zawsze wpisze się w osiągnięcia polskiej elektroniki.
Był dobrym i życzliwym Człowiekiem dla studentów i współpracowników.
Żegnamy Go z wielkim żalem.
Koleżanki i Koledzy z Katedry Elektroniki AGH
End of content
No more pages to load
10yrs
sąsiadka
14yrs
Beata
14yrs
Adam Gracz
14yrs
adam szastak
14yrs
Jolanta Szastak-Kulisa
14yrs
pamiętamy .
14yrs