Tadeusz Raszyk
This was published in the following publications on 28.03.2012:
Głos Wielkopolski
This was published in the following publications on 28.03.2012:
Głos Wielkopolski
Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 23 marca 2012 roku zmarł
ś + p
ks. Tadeusz Raszyk
wieloletni proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 30 marca br. o godzinie 12.00
na terenie parafii przy ul. Obozowej 5.
Pogrążeni w smutku
Parafianie
Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci
Księdza Tadeusza Raszyka
długoletniego proboszcza poznańskiej parafii ewangelicko-augsburskiej
i zwierzchnika luterańskiej diecezji pomorsko-wielkopolskiej w latach 1986-1992.
Ksiądz Tadeusz Raszyk pełnił duszpasterską posługę w stolicy naszego regionu przez
ponad trzydzieści lat, zapisując się w naszej pamięci jako czynny i zaangażowany
uczestnik ruchu ekumenicznego.
Odszedł Duchowny głęboko oddany sprawom Kościoła i swoich Parafian.
Rodzinie i Bliskim Zmarłego oraz Społeczności Kościelnej
wyrazy współczucia
składa
Marek Woźniak
Marszałek Województwa Wielkopolskiego
wraz z Zarządem
Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł na wieczną służbę
do Pana nasz Przyjaciel
ś + p
Ksiądz Tadeusz Raszyk
Wieloletni Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu
W osobie Ks. Raszyka straciliśmy wiernego orędownika renowacji
wiejskiego ewangelickiego cmentarza w Bucharzewie Bukowcach.
Żegnamy i łączymy się w bólu z Rodziną i Bliskimi.
Koleżanki i Koledzy z Akademickiego Klubu Seniora w Poznaniu
End of content
No more pages to load
Alina
14yrs