Eugeniusz Wojtysiak

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 15.02.2012
Dziennik Polski

Odszedł na „Wieczną Wartę” ŚP Kpt. Eugeniusz Wojtysiak ps. „Ryś”, Żołnierz Wołyńskiej 27 DP-AK i Związku Obrony Ojczyzny, więzień sowieckich łagrów w Kołymie, zmarł dnia 11 lutego 2012 r. przeżywszy 84 lata. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w piątek, 17 lutego 2012 r. o godzinie 11.40 w kaplicy cmentarza w Grębałowie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku, o czym z żalem zawiadamiają koledzy walki o Polskę Niepodległą żołnierze Armii Krajowej ŚZŻAK Koła Kraków-Nowa Huta Związek Inwalidów Wojennych, Oddział Związku Sybiraków w Krakowie. Cześć Jego Pamięci! Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego żalu i smutku

Plaża
<p>…Więc gdy umrę, dobrze mnie otul,<br />ziemio czarna, znajoma, dobra,<br />szeregami żałobnych topól niechaj idzie za mną krajobraz<br />i niech w srebrnym liści popłochu<br />długo szumią nadwiślańskie drzewa<br />o tym wszystkim, com czuł i kochał,<br />o tym wszystkim, czegom nie wyśpiewał.<br />Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 11 lutego 2012 roku, opatrzony św. Sakramentami, odszedł od nas, przeżywszy 84 lata<br />Ś P<br />Eugeniusz Wojtysiak<br />pseudonim „Ryś”<br />Najukochańszy Mąż, Tato i Dziadek<br />Żołnierz AK na Kresach Wschodnich i więzień łagrów sowieckich na Kołymie. Członek Krakowskiego Oddziału Związku Sybiraków, Towarzystwa Łagierników AK oraz Związku Inwalidów Wojennych w Krakowie. Odznaczony między innymi Brązowym Krzyżem Zasługi z Mieczami, Krzyżem Zesłańca Sybiru, autor „Opowieści skazańca z Kołymy”, długoletni pracownik Huty im. T. Sendzimira.<br />Msza św. żałobna przy Zmarłym zostanie odprawiona w piątek, dnia 17 lutego 2012 roku o godzinie 11.40, w kaplicy na cmentarzu w Grębałowie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku,<br />o czym zawiadamia pogrążona w smutku<br />Rodzina</p>

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika

wojciech wojtysiak


13 l

<p>Już nie zagram......</p> <p>A umiawialiśmy się,że jeszcze pośpiewamy.......</p>


14 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Jacek Saryusz-​Romiszewski CA


14 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia