Wiktor Bednarz
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 25.08.2010
Gazeta Wrocławska
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 25.08.2010
Gazeta Wrocławska
Z głęboki żalem żegnamy
członka Komisji Bioetycznej
przy Akademii Medycznej
Ś.P.
prof. dr. hab. Wiktora Bednarza
świetnego chirurga, człowieka skromnego, życzliwego i mądrego.
Bliskim Pana Profesora składamy z serca płynące wyrazy współczucia.
Członkowie Komisji Bioetycznej przy Akademii Medycznej
Oddział Dolnośląski Towarzystwa Chirurgów Polskich informuje, że 20.08.2010 roku, zmarł po długiej i ciężkiej chorobie prof. dr hab. Wiktor Bednarz, przewodniczący Dolnośląskiego Oddziału Towarzystwa Chirurgów Polskich wybitny chirurg, długoletni pracownik I Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Wychowawca wielu pokoleń chirurgów. Panie Profesorze nigdy nie zapomnimy co Pan Profesor zrobił dla dolnośląskiej chirurgii. Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia. Zarząd Oddziału Dolnośląskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 20 sierpnia 2010 roku zmarł prof. zw.dr hab. Wiktor Bednarz, pracownik I Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej Akademii Medycznej we Wrocławiu, powszechnie lubiany i szanowany nauczyciel akademicki o uznanym i cenionym dorobku naukowym, wychowawca i przyjaciel studenckiej młodzieży, wspaniały, prawy człowiek, oddany pacjentom doskonały chirurg, który z poświęceniem ratował ludzkie życie. Ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu i z macierzystą uczelnią związał całą swą działalność pokonując w niej kolejne szczeble kariery i uzyskując naukowe awanse. Wiele czasu poświęcał pracy społecznej, aktywnie uczestniczył w obradach organów kolegialnych uczelni, pracując społecznie w licznych gremiach zawsze na pierwszym miejscu stawiał dobro i interes uczelni, którą godnie reprezentował oraz pracowników naszej Alma Mater. Za swą wieloletnią wzorową pracę został odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Odszedł od nas wybitny człowiek, naukowiec i lekarz zawsze wierny przysiędze Hipokratesa, którą składał przed laty podejmując pracę w służbie społeczeństwu. Rektor i Senat, Dziekan i Rada Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
Małgorzata Stepien
4 l
Sleczka Krzysztof
7 l
Pacjentka
7 l
Malgirzata Stępien
7 l
9 l
10 l
Dziekuje za wszystko. Basia
11 l
B.J Oboza
11 l
B.J Oboza
12 l
B.J Oboza
12 l
Bogumiła Oboza
12 l
pacjentka
12 l
pacjentka
13 l
B.O
13 l
B.O
13 l
Bogumiła Oboza
13 l
Małgorzata pacjętka która żyje
13 l
Andrzej Wilk
13 l
B.J.O
13 l
B.O
13 l
Beata pacjentka
13 l
B.O
13 l
B.J.O
13 l
pacjentka
13 l