Hans Lothar Fauth
This was published in the following publications on 11.01.2012:
Dziennik Bałtycki
This was published in the following publications on 11.01.2012:
Dziennik Bałtycki
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
wielkiego przyjaciela Polski i Honorowego Obywatela Miasta Gdańska
Hansa-Lothara Fautha
Urodzony 14 marca 1928 roku w Gdańsku, od 1947 roku mieszkał w Lubece. Był osobą zaangażowaną w działalność polityczną i społeczną. W latach 1981 - 1994 był Radnym Miasta Lubeki.
Od czasu stanu wojennego ściśle współpracował z gdańską „Solidarnością”. Wielokrotnie organizował pomoc medyczną dla gdańskich szpitali. Angażował się także w odnowienie gdańskich zabytków oraz walczył o zwrot dóbr kultury zagarniętych w czasie wojny prawowitym właścicielom.
8 marca 1994 roku Rada Miasta Gdańska nadała mu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gdańska.
3 maja 1989 roku Prezydent Rzeczypospolitej Na Uchodźstwie
zaliczył Hansa-Lothara Fautha w poczet Kawalerów Orderu Odrodzenia Polski
nadając mu odznaki: Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Polonia Restituta
za działania na rzecz porozumienia i pojednania pomiędzy narodami polskim i niemieckim.
Żegnamy Go z wielkim żalem.
Paweł Adamowicz
Prezydent Miasta Gdańska
Bogdan Oleszek
Przewodniczący Rady Miasta Gdańska
End of content
No more pages to load
Andrzej Dańczak -pamiętam
11yrs
zuzanna i zbigniew hübsch
14yrs