Leopold Oleszkiewicz
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 04.08.2009
Gazeta Wrocławska
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 04.08.2009
Gazeta Wrocławska
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 2 sierpnia 2009 roku zmarł prof. zw. dr hab. Leopold Oleszkiewicz były Kierownik III Katedry i Kliniki Chirurgii Akademii Medycznej we Wrocławiu funkcjonującej na bazie Szpitala Miejskiego im. Ludwika Rydygiera. Był absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu i całą swą zawodową działalność związał z macierzystą Uczelnią, uzyskując w niej kolejne stopnie i tytuły naukowe. Odszedł od nas człowiek prawy i szlachetny, ceniony naukowiec o uznanym dorobku, powszechnie lubiany i szanowany nauczyciel akademicki i wychowawca studenckiej młodzieży, wspaniały lekarz, dla którego ratowanie życia i zdrowia ludzkiego było prawdziwą pasją i powołaniem. Za swą wieloletnią, wzorową pracę został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Odznaką Budowniczego Wrocławia, Odznaką za Wzorową Pracę w Służbie Zdrowia, Odznaką Zasłużony Nauczyciel PRL, Medalem Uczelni, Złotą Odznaką Honorową Uczelni. Rektor i Senat Akademii Medycznej we Wrocławiu
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 2.08.2009 r. zmarł nasz najukochańszy Mąż, Brat, Dziadek i Wujek prof. dr hab. med. chirurg Leopold Oleszkiewicz urodzony 16.10.1924 r. Pogrzeb odbędzie się dnia 8.08.2009 r. o godz. 10.30 na cmentarzu przy ul. Grabiszyńskiej. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w dniu pogrzebu o godz. 7.30 w kościele pw. Świętej Trójcy przy ul. Krzyckiej. Rodzina Prosimy o nieskładanie kondolencji.
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
10 l
10 l
10 l
10 l
AnnaPuto
11 l
AnnaPuto
11 l