Sławomir Żerdzicki
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 31.01.2011
Głos Wielkopolski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 31.01.2011
Głos Wielkopolski
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 24 stycznia 2011 r. zmarł w Poznaniu
śp.
Sławomir Żerdzicki,
znakomity artysta sceny operowej, w latach 1952-66
- solista i reżyser Opery Śląskiej.
W jej historii zapisał się szeregiem porywających kreacji scenicznych, a także jako reżyser wielu spektakli m. in. „Traviaty” i „Strasznego dworu”, „Pajaców” i „Halki”.
Pozostawił po sobie pamięć wrażliwego artysty i Człowieka honoru, uczestnika konspiracji niepodległościowej w latach okupacji, dla którego sprawy kultury narodowej stanowiły sens życia.
Cześć Jego pamięci.
Rodzinie
przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia.
Dyrekcja i Zespoły Opery Śląskiej
w Bytomiu
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
9 l
11 l