Edward Kazimierski

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 22.08.2024
Nowiny

„Ludzie nie umierają,
tylko wymykają się naszym oczom…”
ks. Jan Twardowski
Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o tym, że odszedł od nas
ś+p
Edward Kazimierski
wiceprezes FKS Stal Mielec w latach 1967-1984,
prawdziwa legenda klubu i autor jego największych, historycznych sukcesów.
To za Jego kadencji piłkarze Stali Mielec
zdobyli dwukrotnie mistrzostwo Polski w piłce nożnej
oraz wicemistrzostwo.
Z powodzeniem zarządzał także wielosekcyjnym klubem,
który w tym czasie również osiągał spektakularne sukcesy w piłce ręcznej,
siatkówce, lekkiej atletyce, boksie, pływaniu i gimnastyce artystycznej.
Żegnamy wybitnego menedżera sportu, zaangażowanego w sprawy klubu wizjonera, który z oddaniem i wielkim entuzjazmem dbał zarówno o medale i wysokie rankingi mieleckich sportowców, jak i o rozwój infrastruktury sportowej w mieście.
Za swe osiągnięcia został wielokrotnie nagrodzony i uhonorowany,
m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,
Złotą Odznaką Honorową PZPN,
a także Odznaką Honorową „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”.
Rodzinie oraz Bliskim
składamy
najszczersze wyrazy współczucia.
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Władysław Ortyl
wraz z Zarządem Województwa Podkarpackiego

Plaża

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia