Teresa Ringer
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 08.05.2026
Dziennik Polski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 08.05.2026
Dziennik Polski
Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 26 stycznia 2026 odeszła
nasza ukochana Mama
Teresa Ringer
z domu Bildziukiewicz
Córka Stanisława i Stanisławy de domo Miesowicz,
wdowa po krakowskim dziennikarzu Zbigniewie Ringerze.
Nasza Mama, młodsza córka prokurenta rafinerii Polmin, urodziła się w polskim, przedwojennym Drohobyczu.
Po ucieczce całej rodziny przed sowietami w 1940 roku i utracie całego majątku, Bildziukiewiczowie osiedlili się w Krakowie.
Mama ukończyła liceum Sióstr Prezentek i nie dostawszy się na romanistykę z powodu ziemiańskiego pochodzenia i ukończenia „niewłaściwej” szkoły średniej,
dostała ostatecznie pozwolenie na studia dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie poznała naszego Ojca.
Przez dziesiątki lat Mama pracowała jako korektorka w krakowskim „Dzienniku Polskim” i okazjonalnie w „Tygodniku Powszechnym”, i w innych wydawnictwach.
Była osobą niezwykle oczytaną i posiadała erudycyjną wiedzę. Pasjonowała się dobrym kinem i teatrem. Wysportowana, uprawiała wioślarstwo i narciarstwo.
Swoim córkom, które osiedliły się za granicą, pomogła odchować troje wnucząt, doczekawszy się później sześciorga prawnucząt.
Była kobietą delikatną i wrażliwą, pełną klasy. Nie była łatwa w nawiązywaniu przyjaźni, ale szczególną sympatią darzyła ludzi młodych,
którzy zawsze dobrze i bezpiecznie czuli się w jej towarzystwie.
Dzisiaj jest już tam, w innym świecie, gdzie czekał na nią Zbigniew.
Msza Święta zostanie odprawiona w dniu 15 maja 2026 r. o godz. 12.20 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim,
po czym nastąpi odprowadzenie prochów Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku.
O czym zawiadamiają pogrążeni w żałobie
Córki Bieta i Misia, wnuki Jakub, Kolinka i Edgewood, prawnuki Roman, Gabriel, Hanna,
Stasia, Winn i Van, starsza siostra Barbara, siostrzenice Iwona i Małgorzata
oraz liczni przyjaciele
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia