Jan Sołek

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 21.05.2024
Nowiny

„Wobec śmierci nigdy nie jesteśmy sami…”
Jan Paweł II
Wyrazy głębokiego współczucia
Rodzinie i Bliskim
z powodu śmierci
ś+p
Jana Sołka
Samorządowca, Radnego Województwa,
członka Zarządu Województwa Podkarpackiego
w latach 1999-2002,
opozycjonisty i działacza „Solidarności”,
dziennikarza i pedagoga
składają
Przewodniczący Sejmiku
Województwa Podkarpackiego
Jerzy Borcz
wraz z Prezydium
oraz
Radnymi Województwa Podkarpackiego

Plaża

„Ostatni wieczór naszego życia jest pierwszym porankiem naszej wieczności”
św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Z wielkim smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci
śp.Jana Sołka
samorządowca, działacza opozycyjnego w PRL,
Radnego Województwa Podkarpackiego I kadencji oraz Członka Zarządu Województwa Podkarpackiego I kadencji,
dziennikarza, urzędnika samorządowego, prawego człowieka o wielu zasługach dla swej Małej Ojczyzny,
patrioty oddanego sprawom Polski, dla którego wolność, niepodległość i solidarność były najcenniejszymi wartościami w życiu.
W działania na rzecz Polski włączył się już na studiach w latach 80. XX wieku.
Był wówczas jednym z liderów Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Wyższej Szkole Pedagogicznej, członkiem Komitetu Strajkowego na uczelni.
Za swe zaangażowanie zapłacił internowaniem w stanie wojennym oraz relegowaniem z uczelni.
Przez lata współpracował z Regionalną Komisją Wykonawczą NSZZ „Solidarność”
w Rzeszowie, redagował i kolportował prasę podziemną, współtworzył Duszpasterstwo Młodych przy Klasztorze oo. Bernardynów.
W 1989 roku był współzałożycielem Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Przeworsku, swym rodzinnym mieście.
W latach 90. był radnym Rady Miasta Przeworska, wicedyrektorem Urzędu Rejonowego w Przeworsku, delegatem do Sejmiku Województwa Przemyskiego.
W 1998 roku został wybrany na Radnego Województwa Podkarpackiego i zasiadał w Sejmiku Województwa Podkarpackiego I kadencji.
W tej historycznej kadencji, kiedy samorząd województwa budował swoje podwaliny został Członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego.
W zarządzie nadzorował sprawy współpracy międzynarodowej, promocji oraz turystyki.
To z Jego inspiracji i Jego staraniem powstała w tym czasie Podkarpacka Organizacja Turystyczna, z którą później przez lata był związany.
W ostatnich latach swym doświadczeniem i wiedzą wspierał samorząd województwa pracując w Kancelarii Zarządu UMWP.
Żegnam wspaniałego człowieka,
któremu sprawy Polski i Małej Ojczyzny – Podkarpacia przez całe życie głęboko leżały na sercu i którym poświęcił tak wiele.
Za swe zasługi został oznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności.
Żegnam mądrego i dobrego kolegę, oddanego swej pracy i Rodzinie,
człowieka wrażliwego, z wielkim poczuciem humoru,
emanującego pogodą ducha i niezmiennie oddanego działalności publicznej,
którego pasje i energia ubogacały nas wszystkich.
W chwilach smutku, bólu i żałoby przekazuję wyrazy głębokiego współczucia
Żonie Krystynie, Córce Katarzynie, Synowi Radosławowi,
całej Rodzinie, Bliskim, Przyjaciołom, Współpracownikom Zmarłego
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać, Panie…
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Władysław Ortyl
wraz z Zarządem Województwa Podkarpackiego
oraz koleżanki i koledzy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia