MAREK OPIELAK
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 13.03.2026
Kurier Lubelski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 13.03.2026
Kurier Lubelski
Społeczność Lubelskiej Akademii WSEI
z wielkim smutkiem żegna
zmarłego w dniu 8 marca 2026 r.
w wieku 75 lat
ś+p
Rektora
prof. dra hab. inż.
Marka Opielaka
dra h.c.
Autora licznych publikacji naukowych,
patentów i wzorów użytkowych.
Członka wielu towarzystw i komitetów naukowych,
rad programowych czasopism, biegłego sądowego.
Doktorahonoris causa
Drohobyckiego Państwowego
Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki
oraz Sumskiego Uniwersytetu Państwowego na Ukrainie.
Żegnamy Rektora Lubelskiej Akademii WSEI
cenionego wykładowcę akademickiego
i niekwestionowany autorytet naukowy.
Człowieka, który z wielkim zaangażowaniem
kierował naszą Uczelnią i współtworzył jej rozwój,
który wychował i ukształtował
wiele pokoleń młodych inżynierów.
Za swoje dokonania
wielokrotnie nagradzanego i odznaczanego
m.in. Złotym Krzyżem Zasługi,
Medalem Komisji Edukacji Narodowej
oraz
Złotą Honorową Odznaką Stowarzyszenia
Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.
Żegnamy naszego Rektora i Przyjaciela,
którego nagłe odejście jest dla całej społeczności Lubelskiej Akademii WSEI dotkliwą stratą.
Rodzinie i Bliskim
składamy
najszczersze wyrazy współczucia.
Prezydent,
Prorektorzy, Senat, Pracownicy
i Studenci
Lubelskiej Akademii WSEI
Nabożeństwo żałobne odbędzie się 19 marca br.
o godz. 11:00 w Kościele Garnizonowym w Lublinie.
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia