Waldemar Jędrzejczyk
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 18.05.2023
Nowosci
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 18.05.2023
Nowosci
Pamiętaj, jak krótkie jest moje życie,
jak znikomymi stworzyłeś wszystkich ludzi. Ps 89, 48
Wielkim bólem napełniła nas wiadomość o śmierci
naszego kolegi Pana Profesora dr. hab. n. med.
Waldemara Jędrzejczyka
wybitnego lekarza, wykładowcy, przyjaciela, a przede wszystkim
człowieka dobrego, przyjaznego i życzliwego. Był założycielem Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej
i Onkologicznej Akademii Medycznej w Bydgoszczy
z siedzibą w Toruniu, nauczycielem wielu pokoleń chirurgów oraz wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Nasze myśli i modlitwa poświęcone są szczególnie w tych dniachpamięci Pana Profesora i jego bliskim.
Prosimy o przyjęcie wyrazów głębokiego współczucia.
Zarząd i Członkowie Oddziału Toruńskiego
Polskiego Towarzystwa Lekarskiego
„Nie umiera Ten, Kto trwa w pamięci żywych”
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 15 maja 2023 roku zmarł nasz kochany Tata, Teść, Dziadek i Brat
ś+p
prof. hab. dr n. med.
Waldemar Jędrzejczyk
lat 90
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę,
20 maja 2023 roku o godz. 14.00
Mszą Świętą żałobną, która zostanie odprawiona
w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP.
Po Mszy Świętej ceremonia pogrzebowa odbędzie się
na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Gałczyńskiego
(II brama od ul. Gałczyńskiego).
Pogrążona w smutkuRODZINA
Z wielkim smutkiem żegnamy
ś+p
prof. dr. hab. n. med.
Waldemara Jędrzejczyka
wybitnego chirurga,
wspaniałego człowieka,
przyjaciela toruńskiej kardiologii.
Rodzinie i Bliskim
składamy
wyrazy głębokiego współczucia.
Lekarze Toruńskiego Oddziału PTK
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Prof. dr. hab. n. med.
Waldemara Jędrzejczyka
wspaniałego chirurga i człowieka otwartego
na wyzwania i problemy innych ludzi
wieloletniego Kierownika
Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej
Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu
Profesor Waldemar Jędrzejczyk był wyjątkowym lekarzem i twórcą toruńskiej chirurgii.
Przez wiele lat kierował Katedrą i Kliniką Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej
Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.
Jako wybitny specjalista w dziedzinie chirurgii zapoczątkował i rozwijał współpracę z Akademią Medyczną
i Uniwersytetem Mikołaja Kopernika.
Swoją pasją i zaangażowaniem Profesor Waldemar Jędrzejczyk przyczynił się do uzyskania przez nasz Szpital
wysokiej pozycji wśród jednostek medycznych kształcących przyszłych chirurgów.
Pana Profesora Waldemara Jędrzejczyka zapamiętamy jako niezwykłego lekarza, zawsze gotowego do poświęceń
oraz dobrego przyjaciela i człowieka o wielkim, otwartym sercu.
Rodzinie i Bliskim
wyrazy współczucia
składają
Dyrekcja oraz pracownicy
Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu
Pogrążeni w żalu żegnamy
Naszego Mistrza i Nauczyciela
prof. dr hab. med.
Waldemara Jędrzejczyka
Zespół Kliniki Chirurgii
Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
Janina Zielińska
3 l