Z najgłębszym żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Prof. dra hab. n. med.
Franciszka Kokota
wybitnego internisty, nefrologa,
endokrynologa i patofizjologa,
nauczyciela pokoleń lekarzy,
uważanego w świecie
za jednego z ojców współczesnej nefrologii,
doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego.
Odszedł Człowiek prawy, wielki naukowiec,
wspaniały lekarz.
Profesorze, Lekarzu, Przyjacielu,
pozostaniesz w naszej pamięci!
Rodzinie, Przyjaciołom
i Współpracownikom Profesora
składamy
najszczersze wyrazy współczucia.
Społeczność akademicka
Uniwersytetu Opolskiego