Adam Szember

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 02.06.2010
Kurier Lubelski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 28 maja 2010 roku
zmarł w wieku 90 lat
Prof. dr hab.
ADAM SZEMBER
Długoletni Kierownik Katedry Mikrobiologii Rolniczej Akademii Rolniczej w Lublinie, Dziekan i Prodziekan Wydziau Rolniczego oraz Dyrektor Instytutu Gleboznawstwa, Chemii Rolniczej i Mikrobiologii.
Wybitny specjalista z zakresu mikrobiologii rolniczej, autor wielu publikacji naukowych.
Wieloletni Redaktor sekto E Annales UMCS, Wiceprezes oraz Sekretarz Generalny Lubelskiego Towarzystwa Naukowego.
Odszedł od nas ceniony wychowawca i nauczyciel akademicki wielu pokoleń studentów i kadry naukowej.
Odznaczony wieloma medalami za zasługi dla nauki i rolnictwa w tym Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 4 czerwca 2010 roku, o godz. 11, na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.
Rektor i Senat
Dziekan i Rada Wydziału Agrobioinżynierii
Kierownik i Pracownicy
Katedry Mikrobiologii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Plaża

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
prof. dr. hab. Adama Szembera
sekretarza generalnego Lubelskiego Towarzystwa Naukowego w latach 1976-1983
wiceprezesa LTN w latach 1983-1991
Rodzinie Zmarłego wyrazy głębokiego żalu i współczucia składają
Prezes i Zarząd Główny LTN

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

W dobie panujacego koronawirusa dziekuje za wiedzę którą mi przekazał.Pozwala mi ona w miarę spokojnie życ i funkcjonować. Cześć jego pamięci.

Anna


6 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia