Maciej Gembicki

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 24.08.2021
Głos Wielkopolski

Pogrążeni w żalu, bólu i tęsknocie zawiadamiamy,
że dnia 21 sierpnia 2021 roku
odszedł do Pana po ciężkiej chorobie,
opatrzony sakramentami świętymi,
przeżywszy długie i szczęśliwe życie,
nasz ukochany Mąż, Tatuś, Dziadek i Pradziadek

ś+

p

Profesor
Maciej Gembicki

Pogrzeb odbędzie się
w piątek 27 sierpnia 2021 r. o godz. 13.30
na cmentarzu Miłostowo, od ulicy Gnieźnieńskiej.
Msza św. żałobna odprawiona zostanie
dnia 27 sierpnia o godz. 11.00
w kościele pod wezwaniem św. Jana Kantego w Poznaniu.

Pogrążeni w smutku i zadumie

Żona, Dzieci, Wnuki, Prawnuki i cała Rodzina

Plaża

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy,
że dnia 21 sierpnia 2021 roku
zmarł nasz Nauczyciel i Wychowawca

ś+ p
Prof. dr hab. med. dr h.c. mgr prawa
Maciej Gembicki

Pierwszy, wieloletni Kierownik Kliniki Endokrynologii
oraz twórca pierwszego w Polsce
Ośrodka Izotopów Promieniotwórczych,
specjalista endokrynologii,
medycyny nuklearnej i chorób wewnętrznych,
Prodziekan i Prorektor Akademii Medycznej w Poznaniu,
pierwszy Dziekan Wydziału Lekarskiego II UMP.
Dyrektor Szpitala Klinicznego nr 2 w Poznaniu,
ekspert Międzynarodowej Agencji Atomistyki
oraz Światowej Organizacji Zdrowia,
Przewodniczący Komisji Akredytacyjnej
Akademickich Uczelni Medycznych,
wybitny naukowiec,
Doctor Honoris Causa Akademii Medycznej
im. Piastów Śląskich i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,
a przede wszystkim troskliwy Lekarz i Opiekun
wielu pokoleń studentów, lekarzy specjalistów, doktorantów i samodzielnych pracowników nauki.

Rodzinie i Bliskim

składamy
wyrazy głębokiego współczucia.

Kierownik i Zespół
Katedry i Kliniki Endokrynologii,
Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych UMP

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 sierpnia 2021 r. zmarł

ś+p
prof. dr hab. dr h.c.
Maciej Gembicki

wieloletni kierownik Kliniki Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
Prodziekan Wydziału Lekarskiego w latach 1969-1972,
Prorektor ds. Klinicznych i Szkolenia Podyplomowego w latach 1984-1987,
pierwszy Dziekan Wydziału Lekarskiego II w latach 1992-1993,
długoletni Przewodniczący Komisji Akredytacyjnej Akademickich Uczelni Medycznych.

Żegnamy wybitnego endokrynologa, wspaniałego lekarza, znakomitego naukowca i dydaktyka.
Wychowawcę i Nauczyciela wielu pokoleń lekarzy i studentów.

Za swoje zasługi Pan Profesor został uhonorowany dwukrotnie zaszczytnym tytułem Doktora honoris causa,
Krzyżem Oficerskim, Krzyżem Kawalerskim, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski,
Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Gloria Medicinae.

Pogrzeb Pana Profesora odbędzie się w piątek 27 sierpnia 2021 r. o godz. 13.30
na cmentarzu Miłostowo, od ulicy Gnieźnieńskiej.
Msza św. żałobna odprawiona zostanie dnia 27 sierpnia 2021 r.
o godz. 11.00 w kościele pod wezwaniem św. Jana Kantego w Poznaniu.

Rodzinie i Bliskim Pana Profesora
składamy
wyrazy głębokiego współczucia.

Rektor, Senat, Dziekani i Rady Wydziałów Lekarskiego,
Medycznego, Farmaceutycznego i Nauk o Zdrowiu
Kanclerze Kolegiów Nauk, Zarząd Uczelni i społeczność akademicka
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość,
że w dniu 21 sierpnia 2021 roku zmarł

Prof. dr hab. med.
Maciej Gembicki

światowej sławy endokrynolog,
pionier radioimmunologii,
wieloletni Kierownik Kliniki Endokrynologii
naszej Uczelni.
Rodzinie Pana Profesora
składamy
wyrazy głębokiego współczucia.
Oddział Wielkopolski
Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego

Przepełnieni głębokim smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś+p
Prof. dr. hab. med. dr. h. c.
Macieja Gembickiego

Dyrektora Szpitala w latach 1965-1968,
twórcę pierwszego w Polsce
Ośrodka Izotopów Promieniotwórczych
i wieloletniego Kierownika Kliniki Endokrynologii,
Prodziekana i Prorektora Akademii Medycznej,
eksperta organizacji międzynarodowych,
wybitnego lekarza i naukowca.

Wyrazy głębokiego współczucia
Rodzinie

składają

Dyrekcja oraz Pracownicy
Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego
UM w Poznaniu

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
"Można odejść na zawsze, by stale być blisko." - ks. Jan Twardowski. Śp. Pan Profesor był wspaniałym człowiekiem i lekarzem. Takich ludzi już nie ma...Łączymy się z Żoną, Dziećmi i Rodziną w bólu i modlitwie ...

Hanka i Ryszard Krupscy


4 l

To nie powetowana strata . Wyrazy najgłębszego współczucia dla Rodziny

Anna P.


4 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Hołd dla Wielkiego Człowieka!!!

Maria Wesołowska


4 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Bardzo bolesna wiadomość, wyrazy najgłębszego współczucia dla Rodziny, odpoczywaj w pokoju!

Bogdan Miśkowiak


4 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Łączymy się z Żoną Śp.Zmarłego w bólu i żałobie.

Edyta i Romuald Połczyńscy


4 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia