Franciszek Wszołek
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 24.08.2021
Dziennik Zachodni
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 24.08.2021
Dziennik Zachodni
Nie umiera ten, kto żyje w pamięci żywych.
Z żalem zawiadamiamy, że dnia 20 sierpnia 2021 r.
w wieku 98 lat zakończył swe pracowite życie
mgr inż. Franciszek Wszołek
wieloletni Dyrektor KWK „Wujek” i KWK „Piast-Ziemowit”, były Naczelny Dyrektor
Dąbrowskiego Zjednoczenia Przemysłu Węglowego,
były Wiceminister Górnictwa i Energetyki,
założyciel i pierwszy prezes
GKS Zagłębie Sosnowiec i GKS Tychy,
społecznik i działacz na Śląsku i w Zagłębiu.
Zgodnie z wolą zmarłego pogrzeb odbędzie się
w jego rodzinnym mieście w Gorlicach.
Uroczystości żałobne w dniu 25 sierpnia 2021 r.
o godzinie 13:00 rozpocznie msza święta
w bazylice mniejszej pw. Narodzenia NMP,
po czym nastąpi odprowadzenie ciała do grobu
rodzinnego na miejscowym cmentarzu parafialnym.
O czym zawiadamia pogrążona w smutku
Rodzina
Z ogromnym smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Franciszka Wszołka
wieloletniego Dyrektora
KWK „Wujek” i KWK „Ziemowit”,
Wiceministra Górnictwa i Energetyki
w latach 1964-1969,
współzałożyciela i pierwszego prezesa
GKS Zagłębie Sosnowiec i GKS Tychy,
społecznika działającego na Śląsku i w Zagłębiu.
Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom Zmarłego
składamy
wyrazy najgłębszego współczucia.
Maciej Biskupski
Przewodniczący Rady Miasta Katowice
Marcin Krupa
Prezydent
Miasta Katowice
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia