Bogusława Pałczyńska
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 08.01.2021
Dziennik Polski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 08.01.2021
Dziennik Polski
Z wielkim smutkiem i żalem informujemy,
że w dniu 31 grudnia 2020 r.
odeszła nasza Koleżanka
redaktor
Bogusława Pałczyńska
Przez lata na łamach
wychodzącego do 1997 r. „Echa Krakowa”
ukazywały się Jej stałe rubryki Wrośnięci w pejzaż
czy Rozmowy przy herbacie.
Kochała ludzi, lubiła z nimi rozmawiać i o nich pisać.
Zawsze służyła pomocą i dobrą radą.
Żegnaj, Bogusiu,
będzie nam Ciebie brakowało!
Koleżanki i Koledzy
z dawnego „Echa Krakowa”
W ostatnią drogę odprowadzimy Bogusię
w poniedziałek 11 stycznia 2021 r. o godz. 14.20
na cmentarzu Rakowickim.
Z głębokim smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ś+p
mgr Bogusławy Pałczyńskiej
naszej Drogiej Koleżanki
Była współzałożycielką naszej Spółdzielni
i od zebrania założycielskiego w 1983 r. do chwili śmierci
przez dwanaście kadencji
Przewodniczącą Rady Nadzorczej.
Wspominać Ją będziemy jako Osobę wrażliwą
na ludzkie problemy, która poświęcała swój czas i energię, aby pomóc potrzebującym.
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Msza św. żałobna przy Zmarłej odprawiona zostanie w poniedziałek 11 stycznia 2021 roku o godzinie 14.20 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim,
po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej
do grobu rodzinnego.
Rada Nadzorcza, Zarząd i pracownicy
oraz pozostali Członkowie
Spółdzielni Mieszkaniowej Pracowników
Prasy, Radia i Telewizji
Ludzie tak szybko nie odchodzą.
Pozostają w naszym życiu tak długo, jak długo będzie trwała pamięć o nich.
I tak będzie. Bo chociaż
Bogusława Pałczyńska
odeszła 31 grudnia 2020 roku, to w naszych sercach pozostanie.
Bo to był człowiek prawy, o wielkiej życzliwości i dobroci.
Urodziła się we Lwowie w 1937 r. i miała lwowską duszę, otwartą dla wszystkich.
Chciała być aktorką, zdawać do szkoły dramatycznej, jednak zdała na polonistykę, na UJ,
ale wystąpiła w pierwszej premierze legendarnego Teatru 38, w styczniu 1957 r.
Skończyła studia i podjęła pracę. Najpierw w muzeum przy Szerokiej, potem w szkole średniej,
wreszcie trafiła do „Głosu Młodzieży Wiejskiej”, pracowała też w „Haśle Ogrodniczym”,
a stamtąd na początku lat 70. trafiła do popołudniówki „Echo Krakowa”.
I tej ostatniej gazecie, gdzie przepracowała do lat 90., poświęciła swoje życie.
To tutaj - dzięki Jej uporowi - przez lata żyli „Wrośnięci w pejzaż”
– najczęściej prezentowała w tej rubryce krakowskich rzemieślników.
Toczyła też „Rozmowy przy herbacie” a to z ludźmi kultury, a to z ludźmi sztuki, a to z lekarzami, ale także hydraulikami. Każdy człowiek był dla Niej ważny. Młodym, którzy trafiali do „Echa Krakowa”, służyła radą i pomocą.
Gdy odeszła z „Echa”, na krótko związała się „Czasem krakowskim” oraz z krakowskimi uczelniami,
gdzie na studiach dziennikarskich wykładała m.in. retorykę dziennikarską,
a w szkole pomaturalnej dla sekretarek uczyła savoir-vivre’u.
Od przeszło 30 lat była przewodniczą Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej
Pracowników Prasy, Radia i Telewizji. I to społecznie.
I tak można by dużo i długo wymieniać, co Bogusia robiła dla innych oraz czym się zajmowała.
Każdy człowiek był dla Niej ważny
i Dorota, i Danka, i Ula, i Gosia, i Staszek, i Piotr, i Tomek, i Piotruś - Jej sąsiad.
Bogusiu, bądź szczęśliwa po drugiej stronie,
u boku swojego męża Gienia i swojej Mamy i Taty Adama.
Bogusię pożegnamy 11 stycznia 2021 roku o godzinie 14.20 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim,
po czym odprowadzimy Ją do grobu rodzinnego.
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia