Maria Mirecka - Loryś
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 31.05.2022
Nowiny
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 31.05.2022
Nowiny
„Ludzie nie umierają, tylko wymykają się naszym oczom…”
ks. Jan Twardowski
Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość,
że na Wieczną Wartę odeszła
śp.
major
Maria Mirecka-Loryś
Komendantka Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Kobiet,
wybitna działaczka niepodległościowa, osoba niezwykle aktywna i empatyczna,
która całe swoje życie poświęciła działalności na rzecz Polski i Polaków.
Urodzona na Podkarpaciu, wspaniała patriotka,
do końca oddana była sprawom Ojczyzny,
słusznie uważając, że Polacy zasługują na to, aby żyć w wolnym, niepodległym kraju, a także by samodzielnie budować swoją przyszłość.
Jej działalność została doceniona i uhonorowana
licznymi odznaczeniami państwowymi.
Na zawsze pozostanie w naszych sercach, jako niedościgły wzór zaangażowania
w sprawy najwyższej wagi, ale także w te codzienne, zwykłe problemy,
gdzie potrzebne jest współczucie i empatia.
Będziemy starali się podążać ścieżką, którą wyznaczyła.
CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI!
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Władysław Ortyl
wraz z Zarządem Województwa Podkarpackiego
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia