Jadwiga Kozubek
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 23.07.2021
Echo Dnia
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 23.07.2021
Echo Dnia
Dnia 25 marca 2021 r. w wieku 92 lat odeszła od nas
ś+p
Jadwiga Kozubek
z domu Chybowska
uczestnik Powstania Warszawskiego,
sanitariuszka w IV szpitalu powstańczym na Starówce.
Wielka miłośniczka ziemi kieleckiej,
przewodnik świętokrzyski, filantrop i zapalony narciarz,
współinicjatorka budowy wyciągu narciarskiego
na Telegrafie.
Za działalność społeczną na terenie Kielc
odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Msza św. żałobna zostanie odprawiona
w poniedziałek 26 lipca 2021 r. o godz. 9.00
w parafii Świętego Wojciecha w Kielcach,
po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej
na miejsce wiecznego spoczynku
do kwatery AK na cmentarzu w Cedzynie.
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia