prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kowalski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 29.09.2021
Dziennik Polski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 29.09.2021
Dziennik Polski
Społeczność Akademii Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica w Krakowie,
Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki
z głębokim smutkiem przyjęła wiadomość,
że odszedł od Nas
prof. dr hab. inż.
Włodzimierz
Kowalski
Były Dziekan
Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki,
Kierownik Katedry Systemów Energetycznych
i Urządzeń Ochrony Środowiska,
Senator Akademii Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica w Krakowie,
Wieloletni Kierownik
Szkoły Ochrony i Inżynierii Środowiska
Propagator idei zrównoważonego rozwoju
i ochrony środowiska,
Twórca szkoły naukowej z zakresu sedymentacji wielostrumieniowej,
Promotor wielu prac dyplomowych,
8 doktoratów, Mentor 2 habilitacji,
Autor licznych publikacji naukowych i patentów.
W osobie Profesora
straciliśmy Świetnego Naukowca i Nauczyciela,
Człowieka wielkiego serca, prawego i życzliwego,
Oddanego Uczelni, pracownikom i studentom.
Rodzinie Zmarłego
wyrazy szczerego współczucia
składają
Dziekan, Kolegium Wydziału
i pracownicy
Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia