Elżbieta Bortkiewicz

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 26.01.2021
Głos Wielkopolski

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś+p
Dr med.
Elżbiety Bortkiewicz

Była człowiekiem skromnym, serdecznym,
wrażliwym na ludzkie cierpienie.
Troszczyła się o innych, często bardziej niż o siebie.
Całe zawodowe życie poświęciła dzieciom
z chorobami nerek, pracując jako lekarz pediatra
w Klinice Kardiologii i Nefrologii
Dziecięcej Instytutu Pediatrii UM w Poznaniu.
Była przy nich zawsze, gdy Jej potrzebowali,
leczyła ich ciała i dusze.
Za swe wielkie serce otrzymała od dzieci
Order Uśmiechu.
Po przejściu na emeryturę pomagała w opiece
nad najciężej chorymi dziećmi w Hospicjach Domowych.
Jako nauczyciel akademicki przekazywała swą wiedzę studentom oraz lekarzom szkolącym się
w pediatrii i w nefrologii dziecięcej.
Rodzinie Pani Doktor
składamy najszczersze wyrazy współczucia i otuchy
w smutnych chwilach.
Prof. Waldemar Bobkowski i Prof. Aldona Siwińska
z Zespołem Kliniki Kardiologii Dziecięcej
Instytutu Pediatrii UM w Poznaniu

Plaża

Z wielkim żalem i smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
naszej wspaniałej Koleżanki

dr n. med.
Elżbiety Bortkiewicz

wybitnej i oddanej chorym dzieciom lekarki

Rodzinie Zmarłej
składamy
wyrazy szczerego współczucia

Zarząd i Członkowie Oddziału Poznańskiego
Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że dnia 22 stycznia 2021 r. odeszła
nasza kochana Mama, Babcia i Siostra

ś+p
Elżbieta Bortkiewicz

Pogrzeb odbędzie się
w dniu 3.02.2021 r. o godzinie 11.50
w Poznaniu, na cmentarzu Junikowo.

Pogrążona w smutku
Rodzina

Prosimy nie składać kondolencji.

Gdy smutek boli,
a słowa zbyt małe,
by rozpacz wypowiedzieć –
- zostaje tylko milczenie,
pełne gorących łez
i bliskość osieroconych serc…

Z głębokim żalem żegnamy

ś+p

dr n. med.
Elżbietę Bortkiewicz

Oddanego hospicjum i małym pacjentom
lekarza pediatrę
Człowieka wielkiego serca
Dziękujemy Pani Doktor
za 20 lat wspierania nas swoim doświadczeniem zawodowym i życiowym,
za poświęcony czas tym, którzy tego potrzebowali.

Na zawsze pozostanie w pamięci
naszej i rodzin pacjentów.

Wyrazy współczucia
Rodzinie i Bliskim

składają

Zarząd, koledzy, współpracownicy
i rodziny pacjentów
Wielkopolskiego Stowarzyszenia
Wolontariuszy Opieki Paliatywnej
„Hospicjum Domowe” w Poznaniu

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Wspaniała pani doktor leczyła mnie od 4 roku życie

Mariusz Lehmann z Leszna


2 mies.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Nasza kochana Pani doktor ,leczyła nasze córki od 1997roku ,.Ostatnia nasza wizyta kiedy córka miała 25lat.Brakuje nam jej .W dzisiejszych czasach trudno znaleźć taka osobę pomocna,zawsze pod telefonem .Nigdy nie potrafiła odmówić..Zawsze będzie w naszych myślach. Tyle dobroci wniosła w cała nasza rodzinę w trudnych chwilach .

Grygiel Elzbieta


1 r

Wspaniałą dzięki niej żyję ❤️miałam 6 lat

Anja


1 r

Obrazek wybrany przez użytkownika
Pani Doktor, była Pani dla mnie najlepszym aniołem, który ochronił mnie przed przedwczesnym odejściem. Miałam zaledwie 8 lat. Wszyscy Panią szanowali, a my dzieci kochały. Ze smutkiem po czasie odkryłam, że dołączyła Pani do grona prawdziwych aniołów.

Małgorzata Tylińska-Góral


2 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wspaniała osoba i bardzo dobry lekarz

Mariusz z Leszna


2 l

Dziękuję Pani doktor za uratowanie życia i zdrowia mojego przyszłego meza- Iwona

Iwona P


3 l

Wdzieczny pacent

Mariusz Parucki


4 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Świetny specjalista

Kaczmarkiewicz Szymon


5 l

Poznański Klub Kawalerów Orderu Uśmiechu w wielkim smutku żegna Panią Doktor Elżbietę Bortkiewicz wyróżnioną przez dzieci Orderem Uśmiechu. Będzie Jej nam wszystkim, a szczególnie dzieciom, bardzo brakowało

Włodzimierz Marciniak - Kawaler Orderu Uśmiechu


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wspaniała Osoba...

Marek Rezler


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Serdeczne współczucie dla Rodziny św.p.Eli Bortkiewicz

Stefka i Jurek Andrzejewscy


5 l

Eluniu zawsze będziesz w naszej pamięci

Stefka i Jurek Andrzejewscy


5 l

Wyrazy najgłębszego współczucia dla Rodziny

Aleksandra Jeziorek z rodzina


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Z glebokim zalem przyjelismy wiadomosc o smierci naszej ukochanej Przyjaciolki. ELZBIETY BORTKIEWICZ z ktora spedzilismy cudowne chwile w wielu zakatkach swiata. Rodzinie Zmarlej skladamy serdeczne wyrazy wspolczucia. Turystyczne grono przyjaciol

Halina Bukowska


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Bardzo bolesna wiadomość

Dorota Janik


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wyrazy najgłębszego współczucia dla Rodziny, spoczywaj w pokoju!

Bogdan Miśkowiak


5 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia