Z zalem i
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 04.08.2022
Nowosci
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 04.08.2022
Nowosci
Z żalem i honorami żegnam
ś+p
dr. Leszka Zaleskiego
1936-2022
toruńskiego działacza niepodległościowego,
uczestnika opozycji demokratycznej,
członka Prezydium MKZ NSZZ „Solidarność”
w Toruniu (1980), wiceprzewodniczącego
Komisji Okręgowej Pracowników Oświaty
i Wychowania w Toruniu (1981),
cenionego nauczyciela, promotora krajoznawstwa
oraz edukacji i nauki.
Toruniowi pozostawił świadectwo oddanego patriotyzmu, miłości do wolnej Polski oraz wierności najszczytniejszym zasadom obywatelskim i intelektualnym.
Nasze miasto utraciło szlachetnego obywatela.
Niech spoczywa w pokoju wiecznym!
Prezydent Miasta Torunia
Michał Zaleski
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia