Bogdan Pawełczyk
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 13.01.2022
Dziennik Łódzki
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 13.01.2022
Dziennik Łódzki
Z wielkim żalem informujemy,
że 7 stycznia 2022 r. zmarł
Bogdan Pawełczyk
wieloletni muzyk Orkiestry Symfonicznej
Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi.
Grał na oboju i rożku angielskim.
W Orkiestrze pracował przez blisko pół wieku
– od 1972 roku.
Był wieloletnim inspektorem zespołu.
Jako oboista dysponował szlachetnym dźwiękiem i niezrównanie frazował.
Zachwycał brzmieniem rożka angielskiego.
Do końca życia wspierał kolegów i koleżanki,
a także swoich uczniów.
Zapamiętamy Go jako człowieka życzliwego,
pogodnego i uczynnego,
na którego zawsze można było liczyć.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się
14.01.2022 r. o 13.40
w Kaplicy Cmentarza Komunalnego
w Łodzi przy ul. Smutnej 1 (Doły).
Po nabożeństwie odbędzie się pogrzeb
na cmentarzu prawosławnym.
Rodzinie i Bliskim Zmarłego
składamy najszczersze kondolencje.
Zespoły artystyczne,
administracja, dyrekcja i cała społeczność
Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia