Tadeusz Szczerbowski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 31.03.2021
Dziennik Polski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 31.03.2021
Dziennik Polski
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość,
że 28 marca 2021 r. w wieku niespełna 74 lat zmarł
ś+p
Tadeusz Szczerbowski
Był oddanym działaczem „Solidarności”,
w latach 1998-2009 przewodniczył Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność”
Firmy Chemicznej Dwory. W latach 1995-2010
był członkiem Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „S”,
a także delegatem na krajowy zjazd NSZZ „Solidarność”.
Działał w samorządzie terytorialnym, w latach 2010-2018
był radnym Powiatu Oświęcimskiego i członkiem
Zarządu Powiatu, reprezentował Gminę Brzeszcze.
Kochał też sport i futbol. Przez 20 lat pełnił funkcję
Prezesa LKS Jawiszowice, klubu z Jego rodzinnej miejscowości. Od 2008 roku był Prezesem Podokręgu Piłki Nożnej
w Oświęcimiu, przez kilka kadencji wchodził w skład
Zarządu i Prezydium Zarządu
Małopolskiego Związku Piłki Nożnej,
był delegatem na Zjazd PZPN.
Ponadto był wiceprezesem Powiatowej Rady LZS w Oświęcimiu.
Grono przyjaciół zapamięta Go jako aktywnego działacza społecznego, samorządowego, związkowego i sportowego Małopolski i Podbeskidzia.
Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek nietuzinkowy, empatyczny, życzliwy, sprawiedliwy,
z optymizmem patrzący na świat, nasz Głos Rozsądku.
Msza święta żałobna odbędzie się 31 maja 2021 r.
o godz. 12.30 w kościele św. Marcina w Jawiszowicach.
Rodzinie Zmarłego
składamy serdeczne wyrazy współczucia.
Cześć Jego Pamięci!
Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia