dr Ryszard Karwicki
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 27.06.2022
Gazeta Krakowska
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 27.06.2022
Gazeta Krakowska
„A jednak ona, gdziekolwiek dotknęła,
Tło – nie istotę, co na tle – rozdarłszy,
Prócz chwili, w której wzięła – nic nie wzięła:
– Człek – od niej starszy!”
(Cyprian Kamil Norwid)
Z głębokim żalem i smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
dr.Ryszarda Karwickiego
Jeden z współtwórców Telewizji Kraków.
W latach 1959–1969 przewodniczący Społecznego
Komitetu Budowy Ośrodka Telewizyjnego w Krakowie.
Od 1971 do 1977 dyrektor – redaktor naczelny
Telewizji Kraków.
Inicjator budowy studia telewizyjnego S-3 „Łęg”
przy ul. Nowohuckiej.
Dzięki jego odwadze i menedżerskim talentom nastąpił twórczy rozkwit Ośrodka Telewizyjnego w Krakowie.
Ambitny repertuar spektakli Teatru Telewizji i filmów dokumentalnych oraz ambitna rozrywka
czy publicystyka kulturalna stały się wizytówką
w czasach Jego dyrektorowania i na lata określiły profil telewizji z Krzemionek.
DZIĘKUJEMY ZA „KRZEMIONKI”
Łącząc się w żałobie składamy
Rodzinie i Bliskim
wyrazy najgłębszego współczucia.
Dyrekcja i pracownicy
Telewizji Kraków
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia